Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak myślicie bibliteka sie zgodzi na zamianę książek?? :)
#1
Otóż mam w domu nieużywana, nigdy nie czytaną, zupełnie nową książkę "Mapa Trzech Mędrców" - Jamesa Rollinsa w bardziej niż idealnym stanie. Jednak mam małe wydanie które posiada jak dla mnie zbyt małe litery ( Mam wrodzony astygmatyzm) i przez co nie dam rady jej przeczytać.

Widziałem w Bibliotece u mnie w mieście ta sama książkę ale w większym wydaniu mająca większa czcionkę tekst. Jej stan jest średni (Trochę pognieciona okładka, strony już trochę pozaginane) Ale przynajmniej dałbym radę ja przeczytać. Myślę o tym aby zaproponować w mojej bibliotece zamianę Książka za Książkę - Ten sam tytuł jedynie różniący się wielkością stron oraz czcionki.

I tutaj sie rodzi pytanie :) Jak myślicie czy biblioteka pójdzie na takową zamianę ?? :)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz
#2
To nie biblioteka ma się zgodzić, tylko konkretna osoba ;), a ludzie są jeszcze bardziej różni od książek. Nie porozmawiasz, to się nie dowiesz.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#3
Wszystko zależy od kierownika biblioteki ale myślę że nie będzie robił problemów :)
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#4
Jestem po rozmowie z Bibliotekarką w sprawie wspomnianej zamiany, niestety sie nie zgodziła ze względu na to że numery ISBN książek są wprowadzone do systemu biblioteki i różnią się w naszych wydaniach. Ale była na tyle w porządku i podsunęła mi pewien pomysł na rozwiązanie tego problemu zamiany, powiedziała mi że mam wypożyczyć tą interesująca mnie książkę i po jakiś dwóch tygodniach sie pojawić się w bibliotece i poinformować o fakcie zagubienia jej (Najlepiej kradzieży w pociągu wraz z bagażem) - wtedy spiszą protokół zagubienia książki i przyjmą nową jako rekompensatę :)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz
#5
I jak? Załatwiłeś już tę sprawę? :)
  Odpowiedz
#6
Czy Cie wyrzucili z biblioteki ochroniarze?? :D
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#7
Tak załatwiłem tą sprawę :) Poszedłem do biblioteki i przedstawiłem sprawę w następujący sposób:

Powiedziałem bibliotekarce że mam problem bo wypożyczałem książkę (Tutaj podałem tytuł i autora), tylko że zwrot będzie niemożliwy gdyż kiedy wracałem z weekendu majowego pociągiem z Lublina (Byłem ze znajomymi w tym mieście na majówce) i kiedy mi sie przysnęło to ukradli mi bagaż w środku którego miałem schowaną ta książkę. No i wręczyłem jej mój zupełnie nowy egzemplarz mówiąc: Ale aby naprawić szkodę odkupiłem tą książkę. Dodałem jeszcze że dobrze że portfel miałem schowany w kieszeni spodni bo straciłbym również dokumenty i kasę.

Bibliotekarka po wysłuchaniu sprawy poprosiła Kierowniczkę biblioteki i przedstawiła jej sytuacje. Kierowniczka kazała sprawdzić na internecie cenę tego wydania które ja Wręczyłem bibliotekarce. Kobieta sprawdziła cenę i wyszło że mój nowy egzemplarz był o ponad 70 % droższy niż ten który zatrzymałem w domu. Wtedy kazała Wypełnić protokół zagubienia/zniszczenia książki. Oczywiście opisała w nim sytuację w trakcie której doszło do "Zagubienia" książki.. Po podpisaniu protokołu oczywiście poprosiłem o kopie dla siebie żeby mieć w razie czego :) Więc zamiana przebiegła pomyślnie :)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz
#8
Gratuluje mistrzu ;D
Ciekawe czy mi by się tak udało zrobić :D
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#9
Myślę, że skoro jest to taka sama książka, w dodatku twoja jest w idealnym stanie, to jeśli osoba, której zaproponujesz wymianę będzie normalnym człowiekiem, a nie skrajnym służbistą - powinna się zgodzić.

Panie bibliotekarki to w gruncie rzeczy bardzo miłe kobietki, przynajmniej te, które ja znam. Co Ci szkodzi spróbować, dla nich to tylko podbicie jednej pieczątki i drobna korekta w katalogu.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czytanie kilku książek naraz da Vinci 25 10 593 26.04.2018, 23:01
Ostatni post: MalinoweLove
  Polacy nie czytają książek - dlaczego? marcin1979 22 11 623 08.02.2016, 17:06
Ostatni post: Demanufacture
  Czytanie książek - Okiem pasjonata da Vinci 7 3 283 26.01.2014, 17:26
Ostatni post: Kaiselin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości