Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jakie części do samochodu?
#1
Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy zamienniki? Jakie są pomiędzy nimi różnice w cenie i jakości?
  Odpowiedz
#2
Wszystko zależy od potrzeb, rodzaju części i budżetu. Czasami używane bardzo się opłacają, po regeneracji mogą służyć jak nowe, oczywiście są tańsze i oryginalne. Zamienniki, to kwestia tego na co się trafi, można trafić na dobrej jakości zamiennik, albo szmelc, jednak nie we wszystkich typach części wytrzymałość ma duże znaczenie, jednak zazwyczaj. Nowe i oryginalne, to kwestia głównie budżetu i rodzaju części, czasami po prostu nie ma innego wyjścia, trzeba kupić nówkę.
  Odpowiedz
#3
(14.05.2016, 11:42)ignacyy91 napisał(a): Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Osobiście polecam te pasujące.
  Odpowiedz
#4
Wszystko zależy o jakich konkretnie częściach mówimy. Ja raczej kupuje zamienniki renomowanych firm, są nawet o połowę tańsze i równie się sprawdzają jak oryginalne. Bywa czasami, że dana firma, która produkuje części robi zamienniki i oryginały i tak naprawdę mamy tą samą część tylko różnią się pudełkiem, które w przypadku oryginalnej części są obrandowane daną marką. Co do części używanych to nie wszystkie. Tu raczej wchodzą w grę elementy nadwozia, wnętrza czy wyposażenia. W przypadku elementów mechanicznych można się zdecydować na elementy, które nie wpływają znacznie na bezpieczeństwo tj. np: miska oleju, pokrywa zaworów, korek wlewu oleju, może też pompa wspomagania (można kupić niedrogo taką w przyzwoitym stanie zamiast wydawać grube tysiące na nową) itp. elementy. Wracając jeszcze do oryginalnych części to bywa, że dana część nie ma swojego zamiennika i tylko ratuje nas ASO i zakup oryginalnej części, to w takim wypadku nie mamy wyjścia i kupujemy oryginał.
  Odpowiedz
#5
U mnie różnie, o tym czy ma to być nowa część, używana czy oryginalna decyduje mechanik, o wiem co gdzie się lepiej sprawdzi i czy to bezpieczne w eksploatacji, wiem że mogę się w ten sposób narażać na machlojki ale nie mam obaw, dostaję paragon więc mam gwarancję, przy okazji też los na narodową loterię paragonową ministerstwa finansów to teraz mechanicy i warsztaty są promowaną branżą :) [CIACH]
  Odpowiedz
#6
To wszystko zależy - nie ma reguły. Czasem bardziej opłaca się kupić nową, oryginalną część i dołożyć te 200 zł więcej ale jesteśmy pewni, że będzie lepsza od używanej, czy zamiennika i na pewno posłuży dłużej. Czasem, w starych samochodach szczególnie, trzeba szukać używanych czy zamienników. A czasem zakup nowej, oryginalnej części jest tak kosmicznie drogi, że trzeba decydować się na używane czy zamienniki, żeby w ogóle opłacało się naprawiać - do tego jeszcze dochodzi koszt mechanika, z czym też trzeba się liczyć. Tak więc - wszystko zależy i nie ma reguły. W przypadku części używanych warto sprawdzić sobie sprzedającego oraz upewnić się co do warunków gwarancji.
  Odpowiedz
#7
Zależy jak się ma auto, do nowego to nikt tanich używanych nie kupi, niedawno zmieniam auto a że na naprawach się w ogóle nie znam to z fordem jeżdżę do ich ASO, auto młode i wolę z nim regularnie jeździć do serwisu żeby możliwie wcześnie wychwycić problemy nż potem w koszty iść
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie do samochodu senses09 1 1 122 14.08.2018, 07:50
Ostatni post: Mareczek189
  Czy korzystacie z komunikacji miejskiej czy z samochodu? amb00 7 1 473 29.06.2017, 18:31
Ostatni post: Demanufacture
  Ile Was kosztuje utrzymanie samochodu? amb00 15 2 830 03.10.2016, 13:54
Ostatni post: Demanufacture
  Ubezpiczenie i przegląd sprowadzonego samochodu. Saibo 2 1 693 06.11.2015, 14:30
Ostatni post: dynamical
  Części bossik 2 1 407 30.10.2015, 15:54
Ostatni post: Ripper729

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości