Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kontrowersyjne utwory literackie
#1
Stwórzmy taką listę. Myślę, że to może być ciekawe - chętnie dowiem się jakie książki uważacie za takie, lub jakiej też poddaliście się propagandzie i np. nie czytaliście "Kodu da Vinci", bo Kościół Katolicki negował tę książkę? Przyznawać się.:diabel

Zacznę listę od dwóch książek, napisanych przed wiekami, lecz do dziś budzących po prostu grozę czy wręcz obrzydzenie podczas lektury.

1. Młot na czarownice - spisany w średnich wiekach przez duchownych podręcznik na to jak się obchodzić z "czarownicami". Tortury, sposoby zabijania... Nie, lepiej nie zagłębiać się w ten tekst.

2. de Sade - "Sto dwadzieścia dni Sodomy" - ze znamiennym podtytułem "szkoła libertynizmu". To fakt, ogromnie libertyńska i wulgarna opowiastka. Przeczytałam kilka fragmentów, bo jak powiedziała jedna z moich wykładowczyń - "Jesteśmy polonistami, a poloniści czytają wszystko, co zostało napisane". Jeśli nie chcecie się zgorszyć... nawet do niej nie zaglądajcie. :)

Czekam na Wasze propozycje...
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#2
3. Król Jezus Roberta Gravesa - książka nazywana Szatańskimi wersetami chrześcijaństwa. Kontrowersyjna i swego czasu zakazana.
  Odpowiedz
#3
4. Biblia Szatana Antona Szandora LaVeya - książka stanowiąca wykład filozofii i praktyki satanistycznej, Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby pisać coś takiego.
  Odpowiedz
#4
"W jego dłoniach" Marthe Blau- historia sadomasochistycznego związku, o uzależnieniu kobiety od mężczyzny, wywołała swego czasu skandal.
"Historia O" o podobnej tematyce.
"Rozmowy z katem" Kazimierza Moczarskiego, który zamknięty w celi wraz z nazistą winnym śmierci kilkudziesięciu tysięcy ludzi spisał przerażającą historię okrucieństwa.
  Odpowiedz
#5
8. Ostatnie kuszenie Chrystusa - książka pokazuje ludzką stronę natury Jezusa.
  Odpowiedz
#6
Lolita - Vladimir Nabokov - w tych czasach może nie aż tak kontrowersyjna jak na początku swej kariery, ale ja osobiście nie byłam w stanie jej dokończyć.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości