Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kulinarne przepisy z USA
#1
Podaję przepis na ciasto z dynią, b. smaczne, przypomina zupełnie w smaku piernik.

PUMPKIN BREAD (kubek to amerykański "cup")

- 1 kubek + 2 lekko kopiate łyżki stołowe brązowego cukru

- 2 jajka

- 1/4 kubka wody

- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

-1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

- 1 łyżeczka tzw pumpkin pie spice (lub po 1/3 łyżeczki cynamonu, gałki muszkatołowej i imbiru)

- niecałe pół puszki dyni (kupujemy puszkę 15 oz)

- 1/2 łyżeczki soli

- 1/3 kubka oleju roślinnego

- 1 i 1/4 kubka mąki

- 1/3 kubka posiekanych pecans (mogą być też orzechy włoskie)

- 1/2 łyżeczki kakao

Wszystko mieszamy dokładnie, wlewamy do natłuszczonej formy i pieczemy 1 godzinę w temp. 350°F. Po wyjęciu przykrywamy folią aluminiową do ostygnięcia.

Przepis na sałatkę warstwową: (układać warstwami kolejno jak podałam)
1/2 głowki sałaty porwanej na kawałki
1 czerwona cebula w kostkę
1 świeży ogórek porkojony w ćwierćplasterki
20 dag szynki w kostkę
puszka kukurydzy
zalać to dowolnym (ulubionym) sosem sałatkowym na bazie oliwy(ja wykorzystuję gotowe sosy sałatkowe rozrabiane z 6 łyżkami oliwy)
3 pomidory pokrojone w kostkę + 3-4 jajka na twardo pokrojone w kostkę (to razem mieszam jako jedna warstwa)
całość polać sosem czosnkowym (jogurt naturalny + czosnek)
wierzch posypać tartym serem zółtym
  Odpowiedz
#2
Sałatka z pewnością pycha, ale to dyniowe ciasto jakoś do mnie nie przemawia, może dlatego, że nie lubię piernika :-)

Co do dyni, to ostatnio robiłam z niej autorską zupę, wszyscy twierdzili, że nie wyjdzie, ale o dziwo, dzięki mojemu niekrytemu talentowi, okazała się pyszna.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wino z porzeczek domowej roboty - przepisy Diablo09 5 61 545 15.07.2013, 11:52
Ostatni post: Gospodarz
  Blogi kulinarne i przepisy malinka 2 2 790 08.04.2013, 11:32
Ostatni post: ananasek
  Wigilijny karp - przepisy Vilandra 2 4 085 21.12.2012, 00:10
Ostatni post: Vilandra
  Przepisy na sałatkę wigilijną adam-as 3 2 378 20.12.2012, 22:51
Ostatni post: adam-as

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości