Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookie, odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Na chomiku już nie zarobisz!
#1
Lightbulb 
Witam,

Ci z Was którzy zarabiają w programie partnerskim chomika zapewne zauważyli, że przestały być naliczane prowizje, lub naliczane są cząstkowo po 1-2zł. Zmiana o której zaraz napiszę miała miejsce w lutym 2011.

Czytaj dalej , a dowiesz się dlaczego już nie zarobisz na chomiku normalnych pieniędzy

W pierwszych dniach lutego napisałem do administracji z zapytaniem co się stało, że nagle spadły mi zarobki na chomiku. Zaznaczyłem, że nie jest to normalne działanie, ponieważ nie jest to mój pierwszy PP (program partnerski) w którym biorę udział i nie jest to normalne zjawisko.
[Obrazek: pp1nk.jpg]

Dodam, że pisząc powyższą wiadomość byłem po zleceniu wypłaty w dniu 08.01.2011, a do dnia dzisiejszego 23.02.2011 pieniędzy nie otrzymałem - minęło 46 dni! a wypłaty jak nie była tak nie ma. Moje zlecenie wypłaty
[Obrazek: ppwyplata.jpg]

Nie mogąc doczekać się na odpowiedź wysłałem wiadomość po raz drugi, ale z zapytaniem o termin realizacji moich zarobionych pieniędzy.
[Obrazek: pp22n.jpg]

Kolejna wiadomość bez odzewu. Kompletny brak reakcji. Poniesiony kompletną ignorancją ze strony obsługi Chomikuj.pl napisałem kolejną nieco bardziej emocjonalną wiadomość.
[Obrazek: pp3s.jpg]

Otrzymałem odpowiedź po 2 dniach! Zaznaczę, że zacząłem pisać 07.02.2011 a pierwszy kontakt nastąpił 21.02.2011 czyli tak naprawdę czekałem 14 dni (2 tygodnie) na jakąkolwiek odpowiedź.
[Obrazek: pp4a.jpg]

Pełen nadziei otworzyłem wiadomość a tu co? Głównie dowiedziałem się, że Administracja mnie pozdrawia. Zastosowałem się do polecenie i napisałem wiadomość na adres [email protected]
[Obrazek: pp5s.jpg]

Oczywiście do dnia w którym piszę tego posta odpowiedzi nie otrzymałem. Otrzymał ją jednak mój kolega z chomika tom99, który także korzystał z programu partnerskiego chomika. Oto jego wiadomość.
[Obrazek: pp6b.jpg]

Aby odpowiedzieć sobie teraz szybko na wiele pytań przeanalizujmy jak wyglądał mechanizm zarabiania na chomiku.
  • Chomikuj.pl udostęnia swoim użytkownikom program partnerski oparty na prostym systemie polecania
  • zapisani użytkownicy, aby zarobić, muszą polecać portal Chomikuj.pl za pomocą specjalnych linków, które generują sobie w swoim panelu administracyjnym
  • aby polecenie było skuteczne, osoba polecona musi przejść przez link polecający umieszczony POZA portalem chomikuj.pl
  • użytkownicy umieszczają linki w całym Internecie, pojawiają się strony polecające Chomikuj.pl, mało tego - właściciele tych stron pozycjonują swoje serwisy www, aby być coraz wyżej w wyszukiwarkach internetowych, zwiększając tym samym szansę na zarobek
  • jeżeli osoba polecona w ciągu 30 dni od przejścia przez link polecający dokona zakupu jakiejkolwiek usługi w portalu Chomikuj.pl - polecający otrzymuje prowizję bezpośrednią 30%. Jest jest jeszcze prowizja pośrednia 10%, ale to teraz nie jest dla nas istotne

Gdzie jest "luka"?
Powinniśmy jeszcze przemyśleć sobie, czy nie powinniśmy postawić pytania "Czy luka jest celowa?"

Zobacz - jeżeli wyprowadzisz użytkownika z portalu Chomikuj.pl np. banerem jakiejkolwiek toplisty, wchodzi on na listę chomików POZA PORTALEM Chomikuj.pl. Na każdej topliście jest cała masa linków polecających, ponieważ jest to idealne miejsce dla tych co zarabiają pieniądze w PP chomika. Teraz osoba, która weszła z chomika na toplistę, klika w jakikolwiek link zachęcony pozycją i miejscem danego wpisu, wchodząc tym samym z powrotem do portalu Chomikuj.pl.

Należy jednak pamiętać, że przeszedł on z linku polecającego więc jeżeli teraz dokona jakiegokolwiek zakupu w Chomikuj.pl, polecającemu zostanie naliczona prowizja.

Czy chomikuj.pl traci pieniądze na swoim programie partnerskim?

Dobre pytanie - i tak i nie.
Celem istnienia programu partnerskiego jest płacenie ludziom za sprowadzanie NOWYCH użytkowników (domniemanych klientów). Do tej pory wygląda to tak, że Chomikuj.pl płaciło również za wykupienie usług przez użytkowników których już posiadał. Można by zatem stwierdzić, że Chomikuj.pl traci pieniądze na takich transakcjach, bowiem według założeń programu, miał on pozyskiwać zupełnie nowych użytkowników i właśnie za takich wypłacać prowizję (oczywiście jeżeli w ciągu 30 dni dokonaliby jakiegokolwiek zakupu na Chomikuj.pl).

Cwany marketing Chomikuj.pl?

Należy sobie zadać teraz pytanie, czy Chomikuj.pl miało niedopracowany system działania programu partnerskiego? Czy zatem tak ogromny serwis internetowy posiadający ponad ~4 mln użytkowników i zajmujący 20 miejsce wśród najpopularniejszych polskich domen w sieci (źródło: gazeta.pl), nie posiada programisty php z podstawowymi zdolnościami?

Nie jestem naiwny!

Ja w to nie wierzę. Czuję się oszukany i naciągnięty przez portal Chomikuj.pl. Ludzie, którzy zamieszczali linki do tego portalu, nie cofną już swoich działań. Tysiące użytkowników założyło blogi, strony www poświęcone chomikowi. Wszystko po to, aby stworzyć "miejsce poza portalem Chomikuj.pl do umieszczania linków partnerskich". Portalowi to bardzo 'na rękę' ponieważ pozycjonuje sobie tym samym swój własny serwis, jest coraz wyżej w wyszukiwarkach internetowych, aż wreszcie osiąga czołową pozycję.

Chomikuj.pl nagle zmieniło system działania programu partnerskiego!

ponieważ nie mieli obowiązku informowania o takich zmianach, ALE: gdzie tu jest szacunek dla użytkowników, którzy do tej pory efektywnie promowali portal Chomikuj.pl? W dobrym tonie było by zamieszczenie choć krótkiej informacji o zachodzących zmianach. A może Chomikuj.pl liczyło, że użytkownicy nie zorientują się że jakiekolwiek zmiany zostały wprowadzone?

Domysły i wnioski pozostawiam już Wam drodzy Użytkownicy chomikowego portalu...


Edit 25.02.2011
Otrzymałem odpowiedź na maila od Chomikuj.pl
To już nie są żarty, ale raczej jawne drwiny z użytkowników portalu Chomikuj.pl
Cytat:Witam serdecznie,

we wrześniu doszło do zmiany firmy zarządzającej programem i w związku z tym
potrzebujemy również nowych umów - niestety od Pana takiej umowy nie otrzymaliśmy.
Nowa umowa znajduje się pod linkiem:
http://tsnet.com.pl/PartnerskiUmowa.rtf
Niestety ze względów prawnych i księgowych jest nam ona konieczna do rozliczenia
płatności.

Bardzo nam przykro, że Pańskie wiadomości pozostały tak długo bez odpowiedzi, ale
niestety konto "chomikuj.pl" nigdy nie było kanałem komunikacji użytkowników z
administracją.
Jeśli chodzi o PITy - są one przygotowywane przez księgowość i na pewno zostaną
wysłane przed końcem lutego na adres podany w umowie.
Żadne poważne zmiany nie zostały dokonane w Programie Partnerskim - uszczelniono
jedynie mechanizm, który zlicza prowizję jedynie od osób, które wcześniej z
Chomikuj nie korzystały (co od zawsze było założeniem PP).

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.

--
Pozdrawiam
Obsługa Użytkowników Chomikuj.pl

Teraz pytanie - ilu z Was wiedziało o tej zmianie? (pytanie retoryczne)
  Odpowiedz
#2
Nie widać screena od chomika tom99.

Ja nie zarabiałem kokosów na chomiku, ale od około trzech tygodni nie wpłynęła na moje konto pp ani jedna złotówka. Klikalność się podniosła dzięki forum, ale co z tego jak nic z tego nie mam.
  Odpowiedz
#3
Poprawiłem, powinno już być ok. Jakby coś się nie wyświetlało dajcie znać.
  Odpowiedz
#4
To, że coś jest nie tak zauważyłem wtedy gdy się zapisałem. Ile to było temu? Nie pamiętam... może 2 miesiące.
Wtedy również pisali mi, że muszą to być osoby, które nigdy wcześniej nie były na chomikuj.pl.

Byłem pełen podziwu dla Ciebie, bo wiem, że trochę jednak u nich zarobiłeś, w tej chwili linki na Top listach nie mają sensu, bo i tak ludzie wchodzą na nie z chomikuj.pl.
Ile może być osób, które trafiły na topkę nie będąc wcześniej na chomiku? Kilka?
  Odpowiedz
#5
(24.02.2011, 00:22)KruchyFix napisał(a): ... w tej chwili linki na Top listach nie mają sensu, bo i tak ludzie wchodzą na nie z chomikuj.pl.
Ile może być osób, które trafiły na topkę nie będąc wcześniej na chomiku? Kilka?
Dokładnie - chomikowe, partnerskie linki nie mają już sensu, bowiem chomikowe toplisty zawierają przecież samych chomikowych użytkowników, zatem z żaden z nich już nie zarobi ani grosza.

To ile osób trafi na toplistę, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie byli na chomiku, zależy głównie od wypozycjonowania danej toplisty, ale nie liczyłbym tutaj na mega zyski bez własnego wkładu finansowego w pozycjonowanie.

Podsumowując - jeżeli chodzi o samego chomika - toplista staje się bezużyteczna, chyba że wykorzystamy ją do reklamy innych programów partnerskich. Tylko taki widzę sens i cel w zarabianiu na chomikowej topliście.

Inaczej sprawa wygląda z samymi Użytkownikami - dla nich zawsze będzie się opłacało być na takiej topliście, ponieważ i tak generuje ona im ogromne ilości wejść. Nikt natomiast na tym pieniędzy już nie zarobi. Pozostaje "walka o punkty" ;-)

  Odpowiedz
#6
Wrzuciłem na swojego bloga notkę na ten temat, bo też od kilku dni nie naliczają mi prowizji.
  Odpowiedz
#7
Otrzymałem odpowiedź - dopisałem ją na końcu pierwszego posta.
  Odpowiedz
#8
Ale już raczej nie ma użytkownika w Polsce który by nie był na chomikuj.pl
Czyli co? Nawet Adam-as skończy zarabiać bo nie będzie nowych poleconych....
  Odpowiedz
#9
Oto otrzymałem odpowiedz od administracji. Pytałem dlaczego nie nalicza mi się już prowizji i czy zaszły jakieś zmiany o których mnie nie powiadomiono.

Witam serdecznie,

niestety okazało się, że w przesłanej umowie wkradł się błąd. W tej chwili na stronie
http://tsnet.com.pl/PartnerskiUmowa.rtf
jest do pobrania poprawiona wersja umowy. Jedyna różnica to dopisek "reprezentowana przez Pawła Burdzego Członka Zarządu" w opisie firmy TSNET.
Bardzo prosimy o ponowne wypełnienie umowy (data zawarcia powinna być wcześniejsza od pierwszej wypłaty, ale nie wcześniej niż 1/10/2010) i przesłanie jej do nas pocztą.
Niestety bez tego, kolejne wypłaty nie będą mogły być realizowane.
Bardzo przepraszamy za wynikłą sytuację.
  Odpowiedz
#10
(25.02.2011, 16:08)shimizu napisał(a): Ale już raczej nie ma użytkownika w Polsce który by nie był na chomikuj.pl...
Oj sporo jeszcze osób nie ma pojęcia o jego istnieniu.
Efekt będzie taki, że będą mieli całą masę partnerów nic nie robiących i nic nie zarabiających. Wieści szybko się rozchodzą i lada moment chomik stwierdzi że jednak mają do bani ten swój PP i zaczną myśleć nad innymi rozwiązaniami. Ciekawe ile czasu upłynie zanim dojdą do takiego wniosku.

(25.02.2011, 16:08)shimizu napisał(a): Czyli co? Nawet Adam-as skończy zarabiać bo nie będzie nowych poleconych...
Aby teraz tu zarobić musiałbyś wydać sporo pieniędzy na pozycjonowanie własnej strony z linkami do chomika, a jeżeli nie posiadasz bardzo dobrze rozkręconej strony zapomnij o zarabianiu w chomikuj.
Na 100% nie zarobisz tu nic oprócz kilku złotych. Na szczęście są o wiele lepsze programy partnerskie, które od kilku lat cieszą się nieustającą dobra opinią. Zresztą mało tego w sieci? Całe mnóstwo...

Nie na chomiku świat zbudowali ;)
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzisiaj dostałem Wiadomośc na chomiku od ZPAV Caesar91 13 2 185 09.04.2015, 12:21
Ostatni post: Swordancer
  WOŚP na chomiku synonim11 11 2 268 04.01.2013, 20:18
Ostatni post: elgato
  Jakaś opinia o grafice na moim chomiku? :) gelmenn 1 1 026 13.06.2012, 20:26
Ostatni post: James
  Rekord online na chomiku :) - Jaki jest twój rekord? dimix 3 1 307 09.04.2012, 02:27
Ostatni post: closer9
  Program do zakupu transferu na chomiku. kerrax 3 1 749 14.05.2011, 14:32
Ostatni post: Kushin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości