Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Nagrywanie gier LT 3.0
#1
Nagrywanie i przygotowanie gier pod LT 3.0

Witam. Zauważyłem że sporo osób z naszej strony ma problem z nagrywaniem i przygotowaniem gier pod LT 3.0 więc pomyślałem aby napisać poradnik.
Zacznijmy od tego że praktycznie większość tytułów którę teraz wyszły i będą wychodzić wymagają dasha 14.719 co się wiąże ze zmianą softa z LT 2.0 na LT 3.0
Potrzebne nam będą:

Abgx 1.0.6 do sprawdzania obrazów i dogrywania topologii Link
ImgBurn 2.5.7.0ImgBurn 2.5.7.0
Nagrywarka iHAS x24b (Opcjonalnie do kopiowania gier na dysk, żadna inna nagrywarka sobie z tym nie poradzi bo do tej jest LT Burner Max który pozwala na nagranie gier w 100%

a nie jak to było do tej pory tylko do 97%)

Wszystie gry XGD3 należy nagrać od nowa ponieważ należy do niej dograć topologię poprzez program abgx 1.0.6. Różnica pomiędzy grą XGD 2 a XGD 3 to rozmiar widoczny na obrazkach poniżej

[Obrazek: xgd3.jpg]

[Obrazek: abgx1c.jpg]

[Obrazek: abgx2.jpg]

Ważne jest to aby mieć pełny obraz tzn. nie zgrany z płyty gdzie był nagrany do 97% tylko pełny o rozmiarze 8.14 gb
Jeżeli mamy już poprawną konfigurację otwieramy nasz obraz:


I klikamy na samym dole Launch. Otwiera nam się okno:

[Obrazek: abgxlog1.jpg]

Zaznaczona tabelka to informacje o grze min. wymagany dashboard, tytuł, osiągnięcia.

Jeżeli pojawi nam się na zielono taki napis jak na tym obrazku to znaczy że Toplogia pod LT 3.0 została dograna i można śmiało już nagrywać na płytę.

[Obrazek: abgxlog2.jpg]

Jak nagrywać?

Jeżeli chcecię grać z płyty wystarczy wam zwykła nagrywarka obsługująca płyty DVD + DL ale ja jednak polecam zakupić Lite-On iHAS bo wtedy możemy grę śmiało kopiować na dysk a nie męczyć napędu

Konfiguracja Img Burn 2.5.7.0

Należy skonfigurować Img Burn tak jak na obrazku:

[Obrazek: imgburno.jpg]

Następnie przed każdym wypalaniem zmienić booktype:

[Obrazek: booktype.jpg]

[Obrazek: booktype2.jpg]

W moim przypadku to Lite-On ale jeżeli nie posiadacie iHAS x24b to szukacie swojej nagrywarki i klikacie odpowiednio:
Producent/Change for DVD+DL media/zaznaczacie na dole DVD-ROm/klikacie Change.

Wybieramy prędkość 2,4x i nagrywamy. Możemy zweryfikować płyte, ale to już zależy od was. Ja nie weryfikuję

Co do marki płyt, ja nagrywam na wszystkim, jednak do zwykłych nagrywarek polecam płyty Verbatim.


iHAS 124b - 524b

Do kopiowania gier na dysk jest wam potrzebna ta nagrywarka, dashboard w LT 3.0 sprawdzą spójność plików gry więc musi być nagrana w 100%
Koniecznie musi to być model oznaczony literką 'B'

Jak wgrać LT MAX do iHAS?

Potrzebujecie:
Ixtreme_Burner_Max.rar - LT BURNER MAX

Jak wgrać firmware?

Wypakowujemy Ixtreme_Burner_Max.rar

Wchodzimy w folder naszej nagrywarki np. iHAS124B-AL0S

1. Odpalamy AL0S.EXE
2. Klikam YES, czekamy po czym wciskamy Update, okienko YES (komputer się ponownie uruchomi)
3. Uruchamiamy EEPROM_Utility.exe
4. Klikamy Backup eeprom i zapisujemy go
5. Wciskamy EXIT
6. Odpalmy Flash_Utility.exe wybieramy naszą nagrywarkę wyżej, następnie Read flash i też go zapisujemy
7. Wciskamy Write Flash, następnie YES
8. Wybieramy iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin i znowu YES
9. Jak proces dojdzie do końca wciskamy EXIT


Jeżeli nagrywacie na innych płytach niż Verbatim, to uruchamiacie MediaCodeSpeedEdit i tam edytujecie dany MediaID swojej płyty.


Kilka innych spraw:
Gry z Ap 2.5 pod LT 3.0 nagrywacie tak samo jak gry XGd3 przepuszczając przez Abgx.
Jeżeli chce tylko sprawdzić obraz a nie dogrywać topologię zaznaczacie w oknie programy DISABLE WRITES
GRy XGD2 działają na LT 3.0 bez problemów więc możecie śmiało nagrywać


Mam nadzieję że opisałem wszystko, piszcie jak coś potrzebujecie na PW lub tutaj bo mogłem coś pominąć :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Silnik gier od Amazon Nieśmiertelny 6 2 470 16.02.2016, 02:11
Ostatni post: MrPsycho
  Program do nagrywania filmów z gier Imcoran 16 6 857 12.03.2014, 22:16
Ostatni post: Imcoran
  MSI Afterburner i nagrywanie gier Swordancer 0 2 103 02.09.2013, 16:46
Ostatni post: Swordancer
  Nie mogę uruchomić niektórych gier, programów jedyny_taki 2 2 300 11.11.2012, 16:38
Ostatni post: Swordancer
Thumbs Down Nagrywanie oraz obróbka filmów. KruchyFix 11 7 060 15.11.2011, 18:57
Ostatni post: Sylwester

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości