Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Play (Słaby Internet)
#1
Witam wszystkich

Mam internet w play mobilny z modemem huawei. Umowa co prawda kończy mi się za 4 miesiące ale jest nie do wytrzymania.
W nocy i rano do 11:00 gdzieś tak nie narzekam ale potem od około 12:00 do północy jest okropnie internet ledwo co po 8kb/s idzie.
Byłem w play ale powiedzieli żeby przynieść modem to wymienią kartę sim lub go sprawdzą i pomimo mojego tłumaczenia że modem i karta jest ok tylko to ich wina uparli się na swoim no i niestety nic nie zdziałałem. Dzwoniłem też do biura obsługi kilka razy ale to też nic nie pomogło. Zasięg mam bardzo dobry około 90% czasami spadnie do 20% ale zawsze prawie jest powyżej 60%. Ale według mnie to nie zasięg bo po odłączeniu antenki w nocy jest z 9% zasięgu a leci z max prędkością więc zasięg mam jak najbardziej dobry powyżej 60%.
Myślę nad zerwaniem umowy ale wiem że jest jakaś kara wyliczyłem ją i wypada około 110 zł chyba (niewielkie pieniądze ale zawsze coś). A raczej im nie udowodnię że to ich wina.

Więc nie wiem co teraz zrobić czy zerwać umowę czy jeszcze te 4 miesiące się przemęczyć. A może ktoś z was miał taki sam problem ?.
Proszę o jakieś rady i opinię na temat internetu play. I jaki ogólnie polecacie.

Jeśli temat jest w złym dziale bardzo proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego :)
  Odpowiedz
#2
Damianoslawp napisał(a):Byłem w play ale powiedzieli żeby przynieść modem to wymienią kartę sim lub go sprawdzą i pomimo mojego tłumaczenia że modem i karta jest ok tylko to ich wina uparli się na swoim no i niestety nic nie zdziałałem.

Niepotrzebnie chcesz być mądrzejszy.
Jeżeli uparli się abyś przyniósł modem to trzeba było przynieść modem.

Jaki masz limit?
Być może go wykorzystałeś?
  Odpowiedz
#3
Nie masz czasem limitu danych pobierania ? Może ci się skończył właśnie owy limit ?
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#4
Mam ale się nie skończył mam jeszcze ponad 6 giga. I od 3 miesięcy gdzieś tak jest. Według mnie wynika to z dużego obcjążenia sieci.
  Odpowiedz
#5
Te problemy z Play to nagminna sprawa? Pytam, bo właśnie zmieniam internet ze stacjonarnego na mobilny z laptopem i zastanawiam się, z usług jakiego operatora skorzystać, żeby się potem nie wściekać. Myślałam właśnie o Play, mam tam telefon i nie ma z nim problemów, ale teraz dałeś mi do myślenia.
  Odpowiedz
#6
Ja bym ci radził, żebyś zaniósł go do play lub możesz poczekać do końca umowy i zmienić dostawcę internetu. Play ma słaby internet nie od dziś. Moi wszyscy znajomi, którzy mają neta w Play narzekają.
  Odpowiedz
#7
To nie zależy od tego co piszecie to zależy od tego czy: jesteście w dobrym zasięgu u mnie na telefonie się zasięgi kolizują i czasem mam na telefonie PLAY Żnin(moja miejscowość) orange albo t-mobile, To jest wina tego, że PLAY ma zasięg trzech sieci komórkowych, ale to nie polepsza sprawy ponieważ jeżeli telefon lub internet łapie po dwa sygnały zasięgu to w tedy zasięgu nie ma lub jest słaby. Internet u Ciebie może tak właśnie mieć.
  Odpowiedz
#8
Internet to internet a telefon to telefon internet tylko z play łapie z żadnej innej ci nie pójdzie. Mam zasięg HSPA HSDPA WCDMA. Większość czasu jadę na hspa a na wcdma to wcale mi nie chodzi i jak na to wejdzie muszę rozłączać i od nowa się łączyć. W telefonie to mam zasięg z plusa ustawiony ale neta się nie da z plusa tylko z play tak już jest ustawione wszystko.

Malinka około niecałego roku od początku umowy chodził w miarę ok ale teraz od 3 miesięcy to katastrofa tak jak o tej porze. Ledwo co po 8 kb/s chodzi. Odradzam ci brać tego neta. Lepiej jakiś niezawodny wziąć, ja już wiem jaki wezmę jak tylko z play skończę.

I ja się umowa skończy to miesiąc przed końcem trzeba do nich pismo pisać że się rezygnuje czy coś bo przedłużają na czas nieokreślony i wtedy trzeba dalej opłacać. Czy wiecie jak to ma wyglądać?
  Odpowiedz
#9
Umowę trzeba zerwać dwa miesiące przed a nie miesiąc wiem bo czytałem umowę uznajomego.
  Odpowiedz
#10
A na mojej pisze tak

Umowa zawarta na czas określony przekształca się po upływie czasu na jaki została zawarta w umowę zawartą na czas nieokreślony chyba że abonament na 30 dni przed upływem okresu na który umowa została zawarta zawiadomi operatora na piśmie że nie zamierza korzystać z jego usług.

Moim zdanie to głupota jeszcze pisać pisma jakieś itd po upływie umowy powinna zostać ona sama zakończona a ja powinienem kiedy chce sobie opłacić lub nie opłacać jak chce korzystać lub nie. Tak jak inne rzeczy na umowę np cyfrowy polsat itd.

Ale złoże 2 miesiące wcześniej i tak bo potem powiedzą że im nie doszło itd znając ich.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakupy przez internet Karol 16 7 289 12.11.2014, 12:05
Ostatni post: blizna
  zarabianie kasy przez internet (Wypłaty instant) Br0nek1234 0 1 278 01.06.2013, 14:40
Ostatni post: Br0nek1234
  Internet - zawieranie nowych znajomości adam-as 6 3 711 06.12.2012, 16:25
Ostatni post: d3viL
Exclamation Jeżeli w przeszłości złapałeś wirusa, możesz stracić internet lupastro 8 3 444 25.07.2012, 11:56
Ostatni post: Diablo09
  Internet Cyfrowy Polsat - jak się sprawuje adam-as 6 4 298 04.12.2011, 11:33
Ostatni post: egon12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości