Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Poczucie humoru - czy Bóg je posiada?
#11
Właśnie Biblię powinno się interpretować swoim sumieniem i racjonalnym rozumem. Zgadzam się z tobą w pełni. Z drugiej strony jednak przypowieści to dla mnie forma prostego tłumaczenia człowiekowi właściwego postępowania oraz wielu innych rzeczy. W dodatku uzbrojone są one w wiele symboli i większość to raczej przykłady, które nie musiały mieć miejsca w rzeczywistości, bądź są jedynie przykładami z historii, które mają na celu ukierunkowanie człowieka na właściwy tor. Biblia została spisana ręką ludzi natchnionych przez Boga i ludziom ma służyć, więc do ludzi dostosowana być musi. Humor jest częścią nas i w odpowiedniej sytuacji daje pozytywne rezultaty, a w niewłaściwej negatywne. Równie dobrze można kogoś nim pocieszyć co zdemotywować. Jeśli Bóg wie, że skoro ludzie mają humor, to czemu miał by kogoś nie pocieszyć... rybą ratunkową? ;) Na takie tematy mogę debatować godzinami, bo je lubię.
  Odpowiedz
#12
I to chyba meritum sprawy, odkąd Biblia została zdjęta z indeksu ksiąg zakazanych zyskaliśmy możliwość poznawania jej, wyciągania własnych wniosków, nie jesteśmy już skazani na odgórnie narzucane interpretacje. To bardzo cenny nabytek, winniśmy więc go z rozwagą wykorzystywać. Gdzieś już na tym forum wspominałem, że jestem osobą mocno wierzącą, ale kompletnie nie przeszkadza mi to w byciu zajadłym antyklerykałem. Zabawnym wydaje mi się, gdy w tematach ocierających się o tematykę zbliżoną do tego głos zabierają ludzie którzy tak naprawdę Biblie mieli w ręku, w chwili gdy układali ją na stole , bo idący po kolędzie ksiądz pukał do drzwi ich domu. Przykre to odrobinę, bo i dyskusja jałowa się staje i poziom jej bardzo spada, a na coś takiego szkoda chyba po prostu czasu ;) Miło więc, że są i tacy którzy czują się w temacie i by forsować swoje racje nie muszą posiłkować się zasłyszanymi gdzieś nie do końca dokładnie pogłoskami.
  Odpowiedz
#13
Bóg musi mieć poczucie humoru! Dowód - spójrzcie na dziobaka :D Czy ktoś bez poczucia humoru mógłby stworzyć dziobaka ?
Kształt bez formy; odcień bez koloru
Sparaliżowana siła; gest bez ruchu


[Obrazek: Yhk8Q]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości