Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Pokój córeczki - podział pokoju w kawalerce
#1
Hej z żoną spodziewamy się niedługo córeczki J Obecnie ze względu na remont w domu moja żona mieszka u teściowej, jak zaczynaliśmy remont nie wiedzieliśmy że trzeba będzie uwzględnić nowego członka rodziny. Więc pytanie jak optycznie mógłbym podzielić przestrzeń w dość dużej kawalerce by powstał w nim kącik dla małej księżniczki. Ma to być niespodzianka dla żony dlatego Was pytam ;)
  Odpowiedz
#2
Myślę że wiele zależy od tego jaki to rodzaj mieszkania, jak duże jest główne pomieszczenie, jak jest zbudowane i czy interesuje Cię ściana dzieląca pokój, czy może jakieś pokrętne rozwiązanie w stylu rozsuwanej ściany, magicznej meblościanki, czy innego ustrojstwa. Nie siedzę w tej dziedzinie, ale jedno jest pewne, bez szczegółowych informacji nikt Ci nie poradzi. Mogę Cię jednak nakierować na szukania rozwiązania w sieci. Nawet na YT są różnego rodzaju poradniki, jest też pełno stron zajmujących się tym tematem.

Oczywiście możesz też szukać tu rozwiązania, ale będziesz musiał podać szczegóły, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Ja podzieliłbym pokój budując ścianę z cienkich bloków betonowych, ojciec u mnie w domu oddzielił w ten sposób salon od łazienki gdy likwidował jedną ze ścian, aby stworzyć większy salon z dwóch pokoi i całkiem solidną łazienkę. Będziesz musiał uwzględnić drzwi oczywiście i z pewnością zadbać o tłumienie dźwięków, wykańczając ścianę.

Tak czy inaczej kawalerka, to nie jest miejsce na wychowywanie dzieci. Prędzej czy później będziecie musieli rozejrzeć się za większym mieszkaniem.

Aha i jeszcze jedna rzecz, nie wstawiaj tu swoich propozycji z innych stron internetowych (linków), ponieważ jestem na nie uczulony ostatnio. Jak są gdzieś zdjęcia (polecam przenieść na imgur.com, tam długo postoją), to w zupełności wystarczą, jeśli chcesz zapytać o opinie na temat wyszukanej propozycji.
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz
#3
Rozrysuj jak wygląda pomieszczenie, wtedy będzie można dokładniej określić i pomóc.

Najlepiej pomieszczenie przedzielić jakąś szafką położoną równolegle do łóżka, które jest pod ścianą:
[Obrazek: UU2uyFi.png]

Mała będzie miała swój kącik z szafką ;)


  Odpowiedz
#4
Ja tam skorzystałem z usług fachowca który powiedział mi jak urządzić mieszkanie stylowo i teraz wszystko wygląda świetnie, może tez udaj sie na konsultację do takiej osoby, może Ci pomoże tak jak mi.
  Odpowiedz
#5
Możesz pomalować innym kolorem - np. w całym pokoju masz niebieski, a w tym kąciku żółty. Na tym kolorze możesz poprzyklejać jakieś naklejki patrz tu: www.przyklejka.pro/naklejki-dla-dzieci.Jest to całkiem spoko rozwiązanie, bo można łatwo zmieniać ozdoby i łatwo je zdjąć, kiedy będziesz odświeżać kolor :)
  Odpowiedz
#6
Ktoś powyżej dobrze zmierza z tymi naklejkami. Ja bym zamiast naklejek dała jakieś tapety dla dzieci. Od razu będzie widać, że to kącik dzieciaczka ;) Tylko proponuję jakieś uniwersalne, typu misie, balony, nie samochodziki i nie lalki... ;)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości