Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani,com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera.

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookies, pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Przysiady na jednej nodze.
Powiem szczerze, że właśnie sprawdziłem bo osobiście wolę zwykły przysiad.
Nie mam problemu z wykonaniem przysiadu na jednej nodze ale moje pytanie po co ? skoro możemy efektowniej pracować na dwóch nogach, a poza tym jak już było wspomniane przy takim ćwiczeniu łatwiej o jakąkolwiek kontuzję.
  Odpowiedz
@NoPainNoGain Oczywiście zwykły przysiad na dwóch nogach jest lepszy, ale do niego potrzebowałem ciężaru, którego nie miałem i wtedy właśnie robiłem te na jednej nodze. Teraz jak chodzę na siłownię, to robię zwykłe przysiady na obu nogach ze sztangą.

Odpowiedz
@amb00 ja czasami w domu robię przysiad, ale to biorę moją partnerkę na barki, wcześniej bańkę z wodą i jakoś kombinowałem.
To wszystko tylko ze względu, że uwielbiam trenować, a więcej niż 3 razy w tygodniu nie mam czasu chodzić na siłownię.
  Odpowiedz
@NoPainNoGain Rozumiem, mi ciężko by było trenować w domu zwykłe przysiady z ciężarem, bo teraz obecnie potrzebuję do nich 90 kg. Jak ćwiczysz w domu, to jednak warto by było robić przysiady na jednej nodze, pełno ludzi je robi i to nawet z ciężarem i nic im nie jest.

Odpowiedz
@amb00 90 kilo teraz już byłoby ciężko wymyślić w domowym zaciszu, ale na szczęście mamy siłownie :)
  Odpowiedz
Jest to bardzo dobre ćwiczenie, ale jednocześnie dosyć trudne do wykonanie. Trzeba mieć dobrą równowagę żeby wykonać kilkanaście powtórzeń. Mi się udaje po 13-15 razy.
  Odpowiedz
Dobre ćwiczenie jak np. ćwiczymy w domu i mamy ograniczony ciężar do wykorzystania, a naprawdę nogi można poczuć przy stosunkowo niewielkim ciężarze
  Odpowiedz