Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Technikum czy liceum?
#1
Chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii.
Lepiej iść do liceum trwającego trzy lata, które ma nas przygotować do późniejszej drogi na studia, czy też wybrać technikum?
Nauka wydłuża się wtedy o rok, ale kończymy szkołę z tytułem 'technik', który otwiera nam nowe perspektywy na rynku pracy.
  Odpowiedz
#2
Ja poszedłem do technikum ponieważ idąc do liceum mam tylko jedną drogę studia. Idąc do technikum mam do wyboru dalej iść na studia lub do pracy w wybranym wcześniej zawodzie.
[ Sygnatura usunięta przez moderatora. ]
  Odpowiedz
#3
Ja jestem po liceum, ale studiuję kierunek techniczny, a konkretnie automatykę i robotykę. Mój błąd, ale jakoś sobie radzę. Lepiej jest iść do technikum jeśli zamierzacie iść na kierunek techniczny, no i zawód też lepiej jest mieć jakiś niż żaden.
  Odpowiedz
#4
Ja wybrałem Liceum, wybrałem dla tego, że jest 3 letnie na studia się nie wybieram, co dopiero mówić o maturze. Technikum 4 lata, rok dłużej jest niby ten zawód, ale co z tego, jak nie raz ciężej jest znaleźć prace lepiej wykształconemu, z zawodem niż po liceum bez zawodu, takie są realia, nie ma się co oszukiwać.
W kwietniu kończę szkołę i się cieszę, że uwolnię się od głupich obowiązków. Uczymy się od małego, a i tak umieramy głupimi ;] jeszcze bym tutaj coś dodał, ale moja kultura mi na to nie pozwala :D <facepalm>
  Odpowiedz
#5
Właśnie teraz poszukują fachowców a nie studenciaków z kwitkiem i zero doświadczenia. Jak ktoś naprawdę chce znaleźć pracę i się do czegoś nadaję to znajdzie.
[ Sygnatura usunięta przez moderatora. ]
  Odpowiedz
#6
Według mnie także warto iść do technikum niż do liceum. Przynajmniej mamy jakiś zawód, tytuł technika no i nic nie stoi na przeszkodzi aby podejść do matury i pójść na studia. A z liceum to może się tak zdarzyć, że je skończymy i nie będzie ciekawych studiów lub inne przeszkody i zostajemy puszczeni z torbami w pewnym sensie.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#7
Jeśli zamierzasz iść do technikum to polecam wybrać jakiś kierunek z którym na 100 % dasz sobie radę i który Cię interesuje. Z tym, że po technikum masz tytuł technika to też różnie bywa ;)
W mojej szkole praktyczny egzamin na technika teleinformatyka z ponad 20 osób zdała 1, a maturę wszyscy. Jeśli nie zdasz tego egzaminu to masz to samo co po liceum i rok w plecy. Z tego co słyszałem od kumpli to w innych technikach też nie jest łatwo z tym egzaminem. Jeśli już teraz wiesz, że chcesz iść na studia inne niż techniczne (obecnie najbardziej cenione na rynku pracy) to zdecydowanie i z czystym sumieniem poleciłbym Ci liceum. To czy znajdziesz pracę tak naprawdę zależy od Ciebie a nie od szkoły którą ukończysz. Znam ludzi z wykształceniem podstawowym, którzy posiadają dochodowe firmy i nieźle im się wiedzie.
  Odpowiedz
#8
Dziwię się tym opiniom, dla mnie oczywiste jest, że lepiej iść do liceum. Sama takie skończyłam, wtedy gdy trwało 4 lata (a technikum 5). Dlaczego liceum jest lepsze?
- bo mając naście lat nie zawsze wiesz (a zwykle nie wiesz) co chcesz w życiu robić, lepiej więc rozwijać ogólne zainteresowania i zdolności i wybrać później odpowiednie studia
- bo zdawalność matury w liceach wynosi ok. 80%, a w technikach poniżej 50%
- bo oferty pracy dostępne dla techników, poza pewnymi wyjątkami są żadne, albo bardzo nisko płatne, a zabawa zaczyna się dopiero po studiach (więc po co tam siedzieć rok dłużej i do tego ryzykować niezdaną maturą?)
  Odpowiedz
#9
Ja kończę technium informatyczne i da się przeżyć a z tą zdawalnością się wogóle nie sugeruję bo to zależy od tego czy się uczy czy nie. Technikum jest sporo trudniejsze bo trzeba jeszcze zdać egzamin praktyczny i teoretyczny, ale daje nam o wiele lepsze możliwości bo jeśli ktoś skończy liceum i nic więcej to tak jakby nic nie skończył taka niestety jest prawda

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk
  Odpowiedz
#10
Zdania są podzielone. Wiadomo, że osoba która chodzi do technikum będzie mówić, że lepiej jest iść do technikum i odwrotnie. Uważam, że osoba która jest zdecydowana iść na studia powinna iść do liceum, a osoby mniej zdecydowane do technikum.
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy mogę zostać dietetykiem po technikum o profilu technologia żywności z innowacją ? Kamyk525 1 1 175 07.01.2019, 07:11
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Jaki wybrać profil klasy w liceum? Marcin-2012 2 1 908 02.10.2012, 15:49
Ostatni post: DaViD16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości