Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Uczulenie po farbie do włosów
#1
Od kilku dni moje włosy przeżywają istne piekło. Moi fryzjerzy próbują mi na nie położyć siwy kolor.
W środę było pierwsze rozjaśnianie i farbowanie - farbowanie na czarno - tak było trzeba. I to własnie po tym farbowaniu na skórze głowy pojawiły mi się wielkie krosty z ropą.
Dzisiaj mimo tego miałem drugie rozjaśnianie - o dziwo owe rozjaśnianie przypaliło krosty i je troszkę wygoiło, ale po myciu ból znowu wrócił. Po rozjaśnianiu standardowo farba.
Jutro lecę już mam nadzieje na ostatnie rozjaśnianie i w końcu farbowanie na szaro, ale niepokoją mnie te krostki. Fryzjerki (bo przez cały etap prowadzą mnie dwie, z dwóch innych salonów) mówią, abym poczekał, do tygodnia się zagoi. Lecz no chciałbym z tym coś zrobić. Mieliście kiedyś taką sytuację, co robić, aby szybciej zagoić krostki?
[Obrazek: oolYLpz.png]
  Odpowiedz
#2
Przy tak intensywnym kontakcie z utleniaczami, możesz mieć świąd, krostki a nawet problemy ze skórą. Przecież robisz to w bardzo krótkim czasie, nie dając jej czasu na regenerację. Btw. skąd pomysł? Zasugerowałeś się Top Model?
  Odpowiedz
#3
Zawsze, ale to zawsze, zanim położysz na włosy farbę, nowy krem na skórę lub zrobisz tatuaż- robi się próby. Na jakimś niewidocznym kawałku skóry kładziesz sobie tę farbę, krem lub robią Ci kropkę z tuszu. Adekwatnie do substancji odczekujesz określony czas, jak nic się nie dzieje- możesz korzystać. W innym wypadku- są efekty. Teraz może już być za późno, ale wapno rozpuszczalne działa coś jak przeciwhistaminowo czyli przeciwuczuleniowo, spróbuj, na nuż Ci pomoże.
  Odpowiedz
#4
Panie moderatorze, jak juz każesz dbać mi o znaki interpunkcyjne, to fajnie tez by było gdybys sam/sama patrzył/a na datę, kiedy temat był wstawiony.
Nie nie zasugerowałem sie Top model. Bo siwe włosy miałem w planach od września, plus nie o taki siwy mi chodzi.
Jasne, w salonie gdzie wydaje pol minimalnej krajowej, nie zrobiliby mi próby na uczulenie. Próba była. I co z tego?
Aaaaa krostki znikły po kilku dniach.
[Obrazek: oolYLpz.png]
  Odpowiedz
#5
  Odpowiedz
#6
Trzeba używać dobrych farb. Moja fryzjerka kładzie mi zawsze te bez amoniaku i nigy nie mam uczuleń :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lakier do włosów, używacie? Swordancer 12 5 249 13.07.2019, 20:52
Ostatni post: Wallet212
  Mycie i oczyszczanie włosów i skóry głowy - poradnik David 4 4 710 13.03.2013, 13:28
Ostatni post: Vilandra
  Olejowanie włosów dla początkujących Vilandra 1 3 249 06.11.2012, 21:41
Ostatni post: Kaiselin
  Rodzaje farb do włosów dorotisSs 0 9 058 30.06.2011, 23:47
Ostatni post: dorotisSs

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości