Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ulubione cytaty
Cytat? Bardziej moja złota myśl.

Milczenie najlepszym argumentem.
  Odpowiedz
Star 
Pogoń za małymi zyskami zasłania wielkie korzyści.
Konfucjusz

Najwięcej czasu traci się na przystępowanie do pracy.
Dawson Trotman

Rozsądny człowiek przystosowuje się do świata; nierozsądny uparcie stara się dostosować świat do siebie. Zatem cały postęp opiera się na ludziach nierozsądnych.
George Bernard Shaw

Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
Erich Fromm

Na sukces składa się szereg codziennych małych zwycięstw
Laddie F. Hutar

Ma­my zna­ne wiado­me. Rzeczy, o których wiemy, że je wiemy. Wiemy również, że is­tnieją zna­ne niewiado­me. In­ny­mi słowy, wiemy, że są pew­ne rzeczy, których nie wiemy. Ale są również niez­na­ne niewiado­me – ta­kie, o których nie wiemy, że ich nie wiemy.
Donald Rumsfeld
Free Your Mind!
  Odpowiedz
Niesamowity cytat

"Początek każdego przyzwyczajenia jest jak niewidzialna nitka, ale za każdym razem, gdy powtarzamy czynność, dodajemy kolejne włókna, aż otrzymamy grubą linę, która nieodwracalnie połączy nasze myśli i działania". - Orison Swett Marden
  Odpowiedz
To może i ja dorzucę kilka cytatów :)

„Tylko głupiec sam się poniża, gdy na świecie pełno jest ludzi gotowych uczynić to za niego”- Theon Greyjoy

"Kto boi się przegrać, już przegrał"

"Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. - Sokrates"

"Większość ludzi woli przeważnie zaprzeczać okrutnej prawdzie, niż spojrzeć jej w oczy."- Tyrion Lannister

P.S Zapomniałem o wspaniałej sentencji: "Krzycz Trybson" ~ Paweł "Trybson" Trybała
  Odpowiedz
Muszę zmajstrować sobie uśmiech, uzbroić się weń, schronić się pod jego opieką, mieć czym odgrodzić się od świata, zamaskować swe rany, wreszcie wyćwiczyć się w noszeniu maski.
Emil Cioran

***

“ Gdybym ponownie mogła przeżyć swoje życie. Następnym razem ośmieliłabym się popełnić więcej błędów. Relaksowałabym się i dbała o sprawność fizyczną. Mniej spraw traktowałabym poważnie. Wykorzystałabym więcej szans. Wybierałabym się częściej w podróż. Zdobyłabym więcej gór i przepłynęła więcej rzek. Miałabym pewnie więcej prawdziwych kłopotów, lecz o wiele mniej wymyślonych...Widzi pan, należę do osób, które każdy dzień przeżywają roztropnie i mądrze. Zdarzały mi się wielkie chwile. Gdybym miała "przerabiać" wszystko raz jeszcze, pozwoliłabym sobie na więcej takich chwil. Właściwie nie dbałabym o nic innego, jak tylko o chwile. Żyłabym każdą z nich, zamiast wybiegać myślą lata do przodu. Gdybym ponownie mogła przeżyć swoje życie, chodziłabym po trawie boso już wczesną wiosną i jeszcze późną jesienią. Chodziłabym na więcej zabaw. Jeździłabym częściej na karuzeli. Zrywałabym więcej stokrotek. ”
— Nadine Stair (lat 85)

***
“ Tak właśnie robią młodzi ludzie. Ciągle na coś czekają. Wydaje im sie, że życie jeszcze się nie zaczęło. Że zacznie się za tydzień, za miesiąc, ale jeszcze nie teraz. A potem nagle człowiek robi się za stary i wtedy zadaje się sobie pytanie, czym było całe to czekanie. Ale wtedy jest już za późno. ”
— Izabela Sowa "Cierpkość wiśni"

***
„Inteligencja jest to choroba umysłowa – na szczęście mało rozpowszechniona”.
„Przeznaczenie – wymówka głupca w chwili klęski”.
„Polemika to maszyna, do której wchodzi świnia, a wychodzi mielona kiełbasa”.
„Szczęście – miłe uczucie wynikające z obserwacji niedoli innych”.
„Rada – najmniejsza moneta w obiegu”.
Ambrose Bierce

***

"Ale powiem wam tyle: jak czasem w nocy leżę tak sobie i patrzę na gwiazdy i całe niebo tak wisi, pamiętam to wszystko. Jak każdy marzę sobie różnie i ciągle myślę, jakby też to mogło być inaczej. A potem, wiecie, nagle mam czterdzieści, pięćdziesiąt, sześćdziesiąt lat. No i co? Mogę być idiotem, ale przecież przez cały czas chciałem robić dobrze, a marzenia to marzenia, nie? Co tam jeszcze będzie, to zawsze mogę popatrzeć w tył i powiedzieć, przynajmniej nie było nudno. Czy nie mam racji ... ?"
Forrest Gump
Winston Groom

***

"Życie jest niemożliwe bez przyzwyczajenia. Ale jednocześnie przyzwyczajenie jest wrogiem życia. Najbardziej przyzwyczajony jest trup. Oto jeszcze jeden paradoks."
- Sławomir Mrożek "Małe listy"

***

"Na ile można być samotnym? Jak kawałek meteorytu poruszającego się w próżni kosmicznej przez tysiąclecia - tak nierealne bywa moje obcowanie ze światem.
Już wiem, że malutkie piranie są groźniejsze od potężnego krokodyla. Atakują grupą i rozdzierają ofiarę na setki kawałków."
"Ideały nie nasycą, gdy człowiek głodny."
"Kocham Cię. I nic na to nie poradzę, nie poradzę, bo jestem Twoja, cała zatopiona na dnie oceanu. Wypłynę, jeśli powiesz tylko jedno słowo."
"Pamiętnik narkomanki" Barbara Rosiek

***

"Chcę Ci opowiedzieć historię wcale nie z próżności. Nie pragnę sukcesu, sławy czy pieniędzy. To proste, większość mężczyzn i kobiet tego nie pragnie. Nawet lepiej: nie pragnę miłości. Kiedy byłem młody, niektóre kobiety mówiły, że kochają mnie za długie rzęsy. Przyjmowałem to bez komentarza. Następnie kochały mnie za mój umysł. Następnie za władzę i pieniądze. Następnie za talent. Następnie za głębię umysłu. Dobra, poradzę sobie z tym wszystkim. Jedyna kobieta, która mnie przeraża, to ta, która kocha mnie dla mnie samego. Mam pewne plany co do niej. Trucizny, sztylety, ciemne grobowce w jaskiniach, gdzie ukryje jej głowę. Nie można jej pozwolić żyć. Zwłaszcza gdy jest wierna, nigdy nie kłamie i zawsze stawia mnie na pierwszym miejscu."
Mario Puzo „Głupcy umierają”.
Free Your Mind!
  Odpowiedz
Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku. więcej
Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy Wisława Szymborska

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia. więcej
Jonathan Carroll
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
"-To wódka?- słabym głosem zapytała Małgorzata.
Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
-Na litość boską, królowo- zachrypiał- czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus. " mój ulubiony :)
  Odpowiedz
"Spróbuj zapalić małą świeczkę, zamiast przeklinać ciemność" - Konfucjusz
  Odpowiedz
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
- Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"

Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro.

- Johann Wolfgang von Goethe "Faust"

Kiedy zwykły człowiek zdobywa wiedzę,staje się mędrcem;
kiedy mędrzec osiąga zrozumienie staje się zwykłym człowiekiem.

- powiedzenie zen

Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch.

- Stephen King "TO!"

Tygrys, tygrys w puszczach nocy
Świeci blaskiem pełnym mocy.
Czyj wzrok, czyja dłoń przelała
Grozę tę w symetrię ciała?

William Blake - "Tygrys"
  Odpowiedz
"Demokracja, to najgorszy system, ale nie wymyślono lepszego" - Churchil


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wasze ulubione wiersze. Olka 54 16 690 17.12.2019, 15:29
Ostatni post: cyganka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości