Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wasze ulubione słowo.
#1
Tym razem do wątku zainspirował mnie facebook Cool

[Obrazek: words]

Czekam na propozycje - i polskie i zagraniczne.
Gdzieś słyszałam, że w jakimś radiowym plebiscycie wygrało słowo "cielę", bo takie najbardziej polskie i pocieszne.;)

Polskie słowo... Może gżegżółka? Rozkosz? Szept? Mgła? Blask? Dom? Żyjątko?
A w języku angielskim... incredible
Hiszpańskim... inalcanzable
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#2
Jak dzwonię do kumpli, mówię Buenos Diaz więc wybieram te słowa heh ;)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#3
Moje ulubione słowo to Zimna Wódka:D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#4
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#5
Apocalypse, w angielskim.

Mirage, Minou i Je t'aime, z francuskiego.

W polskim, hmm, słowiańskie języki może nie są aż tak ordynarne jak na przykład niemiecki, czy turecki, ale mimo wszystko nie brzmią ładnie. Ciężko znaleźć mi jakieś ładnie brzmiące. Będę miał to na względzie, jak coś mi wpadnie do głowy, napiszę o tym ;)
  Odpowiedz
#6
Nie zastanawiałam się nad ulubionym słowem, ale z pewnością mogę wymienić kilka słów, które według mnie brzmią pięknie: rozkosz, piękno, miłość, wdzięczność, zaufanie, wiedza, pełnia. W ogóle nie mogę się zgodzić z da Vincim że jezyki słowiańskie nie brzmią ładnie. Ok jeśli posłucha kogoś kto co drugie słowo wrzuca ,,przerywnik" mówi niewyraźnie i ,,zjada" końcówki to nie brzmi najlepiej. Ale to nie wina języka tylko użytkownika. Ogustach się nie dyskutuje więc tylko wyrażam opinię :-)

Z języków obcych
po angielsku- na pewno "sjuper" tak jak to mówi moją nauczycielka (wszystko jest sjuper). Wonderful, amazinglovely, lonely.
Po hiszpańsku: muerto, la cucaracha, el catarro, la cagalera (nie jestem pewna czy dobrze napisałam) i pewnie znalazło by się jeszcze kilka fajnych słówek;-)
A po niemiecku to 222 i 999 oczywiście słownie- nie jestem w stanie tego zapisać ale są świetne :-)
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#7
Nie powiem bo jest niecenzuralne ale zaczyna się na k i kończy na a...
  Odpowiedz
#8
Czyżby to była krowa? Jakoś tak mi się z mięsem skojarzyło :-)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#9
Motyl, boobs, rosół, kopytka!
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
#10
W negliżu Haha OliwiaCoolCool
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie jest wasze ulubione piwo? Gospodarz 21 9 986 23.08.2017, 09:43
Ostatni post: trykietron
  Wasze wspomnienia z forum Odjechani.com Gospodarz 4 1 395 30.06.2017, 14:32
Ostatni post: Lejsi_126
  Jakie byłyby Wasze ostatnie słowa przed śmiercią? Monoceros 3 2 508 07.06.2017, 20:55
Ostatni post: perla86
  Wasze zaręczyny? Jak wyglądały! Karol 13 7 715 28.05.2017, 16:43
Ostatni post: perla86
  PolskiBus.com wasze opinie i doświadczenia. Baron 18 3 677 23.05.2016, 11:58
Ostatni post: suena

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości