Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Smaki dzieciństwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4

Monoceros

Hmm Ja jak przychodziłem do babci to nie zapomnę jak się jadło racuchy, naleśniki, bardzo dobra kaszę jaglaną z cynamonem, rosołek, krupnik przepyszny, kaczkę z farszem nadziewaną, pierniczki ^^ Aż mi kurcze smaku narobiliście teraz :D
Mój smak dzieciństwa to zdecydowanie talarki robione na piecu kaflowym. :)
Proziaki na masełku robionym, w mojej rodzinie każdy to jadł. U mnie jest tak, że ten przepis jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, moja babcia robiła, teraz moja mama, a później pewnie moja żona. :D
Z dzieciństwem kojarzy mi się bawarka oraz kakao babci ;D
Moje smaki dzieciństwa to zdecydowanie nagus, kasza manna i Kinder Niespodzianka :D
Hmmm... smaki dzieciństwa...
Pierogi mojej mamy. Teraz już jej się nie chce robić. :(
Barszcz czerwony mojej babci. Cudo, którego nikt inny zrobić nie umie tak dobrze, jak ona.
No i kasza manna z sokiem owocowym, prażoki, hyczka, domowe dżemy i brzoskwinie z syropu, które w wielkich słoikach robiła babcia. :) I bitki wołowe w ciemnym sosie, które moja mama robiła na świąteczne obiady. Pycha.
Może ktoś wie czy jeszcze gdzieś ją można kupić w Polsce ?? :) Sprawdziłem allegro i sprowadzanie będzie kosztować przynajmniej 15 zł jednak za gumę to dużo.

[Obrazek: 93613583.jpg]
(19.02.2016, 15:52)Demanufacture napisał(a): [ -> ]hyczka

Co to jest?
Ze słodyczy to mamba, kinder niespodzianka, Nutella oraz takie gumy:
[Obrazek: 11800118_1056067514414695_7386677634877860918_n.jpg]
Z takich zwykłych potraw to raczej nic nie mam.
Hmm smaki z dzieciństwa, niech pomyślę.
Na pewno hubba bubba ta zwijana, gumy w kuleczkach (patrz wyżej), i gumy które miały na sobie ślady bieżnika (przynajmniej tak czytałem, bo dawno ich nie jadłem).
Kasza manna z sokiem malinowym :) Pierogi, gigantyczne ilości :D.
Stron: 1 2 3 4