Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Aranżacja akwarium 54-litrowego
#91
Fajny ten kirych. :)

Ta tabletka pod neonem wygląda jak kawałek pomarańczy. Haha
Przynajmniej zdjęcie tak wyszło.
  Odpowiedz
#92
Po roku czasu udało się doprowadzić do tego, że Annubias zakwitł pod wodą. Jak się kwiat rozwinie, postaram się wrzucić fotki.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#93
Zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcie kwitnącego Annubiasa Barteri Nana. Jest to w pewnym sensie nowa roślina u mnie w akwa, gdyż ten pierwszy co miałem podzieliłem na dwa i rozsadziłem. Nowy wypuścił kwiat:

[Obrazek: q1wz.jpg]

Z moim bojownikiem:

[Obrazek: kbmj.jpg]
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#94
Nie zaczynam nowego tematu, bo to dotyczy tego samego baniaka tylko po restarcie.

Powodem restartu był atak sinic, a właściwie plaga. Wszystko praktycznie poszło do kosza. Ze starego szkła zostało tylko filtr z wkładami oraz korzeń opuva.

Aktualnie akwarium hula na bazalcie z kulkami gliniano-torfowymi.
Obsada 12 danio pręgowanych.
CO2 z butli, w filtrze 2l ceramiki + gąbka + pusty pojemnik na ewentualny zeolit, który musiałem wyjąć, bo wyciągał mi cały azot z wody (najlepszy zeolit jaki kiedykolwiek miałem).

Nawożenie: sole
Światło: Grolux 24W + Aquastar 24W 8 godzin na dobę z przerwą 2 godzinną między 12 a 14, kiedy w pomieszczeniu jest najwięcej światła słonecznego.

5 łupków gnejsowych

Roślinki: Ludwigia Arcuata, Rudwigia Repens, Ammania Gracilis, Hemianthus Micranthemoides, Java Moss, Didiplis Diandra, Alternanthea Reinecki (osłabła, ale bardzo powoli odbija), Eustralis Stellata, Rotla Rotundifolia, Rotala Walichi, Gałęzatka kulista 1szt.
Wszystko z inVitro, rośnie jak szalone z wyjatkiem Althernantei i Heńka, choć nie narzekam na niego.

Problemy po starcie: znowu sinice, ale po zaciemnieniu obumarły i aktualnie nie ma śladu, okrzemki jak zawsze po starcie, pomału się kończą, czemu nie sprzyjają podmiany wody z kranu zawierającej dużo krzemu. Trochę pyłu na szybach, podejrzewam, że mikro z tzw. CSM+B powoduje wysyp, gdyż inaczej zachowuje się akwa po podmianie a inaczej po dodaniu CSM+B. Będę odchodził na rzecz samego chelatu żelaza. Podejrzewam, że wystarczy, gdyż większość mikro, rośliny dostają z wodą z podmian. Jedynie to żelazo, ale jestem przygotowany na niedobory.

Trochę o składzie wody.
Od początku mam niską zawartość azotanów. Najpierw wyciągał je zeolit, a teraz uważam, że konsumują rośliny. Wacha się na poziomie między 5 a 10 mg/l. Nie skacze ani nie spada poniżej. Podobnie z fosforanami, których nie mam zamiaru przesadzać, bo przy poprzednim aranżu miałem krasnorosty. Chcę ich niknąć tym razem.
Podaję wiec 2,27 mg/l azotanów dziennie i 0.207mg/l fosforanów. Oprócz tego 2.5mg/l potasu, 0.36 mg/l magnezu i 0.03mg/l żelaza.
I jest ok.

Tak to się mniej więcej prezentuje. Zdjęcia są sprzed 2 tygodni.

[Obrazek: DSC00043J_seaxear.jpg]
[Obrazek: DSC00044J_seaxeax.jpg]
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#95
(21.02.2016, 19:20)Blachu82 napisał(a): Wszystko praktycznie poszło do kosza.
W hodowli, to chyba jest największy ból? Kupisz, pielęgnujesz, dbasz i raptem jeden nieświadomy/świadomy błąd wystarczy by wszystko zniszczyć.

Podziwiam za wytrwałość.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co do akwarium ? adid0s 1 1 697 16.08.2016, 12:29
Ostatni post: amb00
  Zakup akwarium - porady Signal 25 12 028 13.12.2014, 15:56
Ostatni post: vatras
  Pasek led w akwarium 126l Tomaszekq 5 7 596 24.04.2014, 06:31
Ostatni post: Tomaszekq
  Jaki filtr do akwarium multikani 800 czy AQUAEL UNIMAX Tomaszekq 3 4 226 07.01.2014, 18:50
Ostatni post: Blachu82
  Ikra na liściach w akwarium adam-as 1 2 883 28.10.2013, 14:24
Ostatni post: Blachu82

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości