Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Czytanie kilku książek naraz
#21
Interesuje się różnorodną literaturą, dlatego czytam 5-6 książek równolegle. Owszem czas ich przeczytania przesuwa się, ale jestem taki po prostu kapryśny, że raz mam ochotę na książkę fantasy, a innym razem czytam coś związanego z psychologią, potem wracam do lektury paranormalnej itd.

Nie widzę w tym nic złego. To samo mam jeśli chodzi o filmy, muzykę i gry komputerowe. Mam rozbudowane gusta i kieruje się tym, co aktualnie potrzebuje.
  Odpowiedz
#22
Jeżeli są to książki kompletnie różne od siebie, a mianowicie jedno jest np. thrillerem, a drugi popularnonaukowy, to czemu nie? Jeżeli są z tego samego gatunku, to raczej trudno się połapać, który co mówi. Osobiście wolę albo jedno czytać, albo będące z kompletnie różnych gatunków.
  Odpowiedz
#23
Ja jak miałbym przeczytać kilka książek, to wolałbym czytać jedną po drugiej. Łatwiej wtedy się skupić na każdej czytanej pozycji, bo czytając kilka lektur na raz można po prostu mieć większy problem z ogarnięciem tego co się dzieje w kilku książkach niż, gdy się czyta jedną po drugiej.
  Odpowiedz
#24
Często czytam kilka książek na raz, chociaż maksymalnie 4. Pozwala mi to znaleźć równowagę pomiędzy czytaniem tego, co muszę a tym, co chcę. :) I nie, nie zapominam o czym czytam. :P Paradoksalnie łatwiej mi zapamiętać wtedy więcej, bo nie przełączam się na czytanie "po łebkach" i mam więcej czasu na przemyślenie/przyswojenie sobie danych treści.
  Odpowiedz
#25
Ja nie potrafię czytać kilku książek na raz. Zawsze wtedy myli mi się kto w której historii był :D
Za to cały czas muszę mieć przynajmniej jedną książkę do czytania, inaczej czuję się nieswojo :)
  Odpowiedz
#26
Zazwyczaj czytam 3 książki na raz ;) Jedna papierowa, druga na czytniku no i trzecia słuchana.
Nie jest to dla mnie problemem ;) Z reguły też każda jest w innym klimacie :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polacy nie czytają książek - dlaczego? marcin1979 22 11 643 08.02.2016, 17:06
Ostatni post: Demanufacture
  Czytanie książek - Okiem pasjonata da Vinci 7 3 287 26.01.2014, 17:26
Ostatni post: Kaiselin
  Jak myślicie bibliteka sie zgodzi na zamianę książek?? :) Mesajah 8 4 258 06.05.2013, 21:48
Ostatni post: Vilandra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości