Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Legalizacja Marihuany w Polsce?
#41
Marihuana jest nielegalna, ale i tak łatwo osiągalna. Zakazany owoc smakuje lepiej. Gdyby była legalna skarb państwa przynajmniej by na tym zarobił. Tak zysków nie ma nikt... Gdy kogoś zatrzymają z gramem robią z tego ogromne przestępstwo. Szkodzisz sobie ok, Twoje zdrowie, Twoja sprawa, bo wiadomo, ze czysty towar jest rzadko dostępny. Nie rozumiem o co robić takie halo. Na prawdę na wolności są gorsi przestępcy niż ci, którzy mają przy sobie jeden gram palenia...
  Odpowiedz
#42
Szczerze? Ja nigdy nie brałem i mnie do tego nie ciągnie. Marihuana jest zakazana i dobrze, ponieważ szkodzi zdrowiu. Kto myśli inaczej, to tylko przez to, że jest uzależniony i chce na wolności robić coś dotychczas zakazanego. Wojna między prawem, a Marihuaną skończy się tylko wtedy gdy zalegalizuja jej użycie. Ale wojna pomiędzy zdrowym rozsądkiem i zdrowiem z marihuaną i jej skutkami "ubocznymi" nigdy się nieskończy. Wystarczy kilka razy wziąść, a nieprzestaniesz już nigdy. Śmieszne nie? Ten co mówi, że ma kontrole za 1/2 lata będzie bezdomny (jeżeli chodzi o człowieka dorosłego), albo ma kłopoty z nauką (jezeli chodzi o młodzieńca). Są przypadki, w których da się to wyleczyć, ale to tylko 20% - Z tego co pamiętam ze spotkania z gościem pracującym w ośrodku leczenia uzależnień czy coś w tym stylu. Czyli na 100 osób tylko 20 da się wyleczyć.
To jest czysta śmierć - To oczywiście sarkazm. Mało gdzie można spotkać czystą marihuane. Zawsze są jakieś dodatki, o których nawet nie wiemy.
Trochę się rozpisałem ale myśle, że na temat :)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#43
szybcior napisał(a):Marihuana jest zakazana i dobrze szkodzi zdrowiu. Kto myśli inaczej, to tylko przez to, że jest uzależniony i chce na wolności robić coś dotychczas zakazanego.
Nieprawda. Za bardzo uogólniasz ;) nie paliłam w życiu i nie zamierzam :)

szybcior napisał(a):Są przypadki, w których da się to wyleczyć, ale to tylko 20% - Z tego co pamiętam ze spotkania z gościem pracującym w ośrodku leczenia uzależnień czy coś w tym stylu. Czyli na 100 osób tylko 20 da się wyleczyć.
A uzależnionych osób jest bardzo dużo, dlatego, że jak napisałeś, możliwośc kupienia czystego specyfiku graniczy z cudem. Brak legalizacji nie zatrzyma problemu. Marihuanę możesz kupić pod gimnazjum, dostępność to nie problem, a zakazami nikt i tak się nie przejumje
  Odpowiedz
#44
Ja również nie paliłem i dzięki bogu. Kiedyś na wagarach kolega gadał coś, abym z nim zapalił. Oczywiście odmówiłem. Szkoda zdrowia na takie bzdety.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#45
Nie paliłem i nie zapalę. Stanowczy sprzeciw legalizacji. Kiedyś myślałem trochę luźniej, ale jednak zminiłem zdanie. Niech sobie palić jadą do Holandii, tutaj gówniarzy z jointami nie chcę widzieć na ulicy. Niech sobie palą po kryjomu po mieszkaniach.
  Odpowiedz
#46
szybcior napisał(a):Wystarczy kilka razy wziąść, a nieprzestaniesz już nigdy. Śmieszne nie? Ten co mówi, że ma kontrole za 1/2 lata będzie bezdomny (jeżeli chodzi o człowieka dorosłego), albo ma kłopoty z nauką (jezeli chodzi o młodzieńca). Są przypadki, w których da się to wyleczyć, ale to tylko 20% - Z tego co pamiętam ze spotkania z gościem pracującym w ośrodku leczenia uzależnień czy coś w tym stylu. Czyli na 100 osób tylko 20 da się wyleczyć.

I tu się nie zgodzę. Marihuana szkodzi, tak jak wszystko na świecie, ale życie to nie jest konkurs na najzdrowsze ciało w trumnie. Marihuana jest narkotykiem miękkim, nie wiem ile trzeba wypalić, by się uzależnić, w każdym razie jest to możliwe. Uzależnienie jest psychiczne, a nie fizyczne. Zielsko było i jest nadal wykorzystywane w medycynie, przede wszystkim by obniżyć ciśnienie śródgałkowe, działanie przeciwwymiotne, przeciwdrgawkowe, przepisywana osobom terminalnie chorym. Ewentualne skutki częstszego zażywania maryśki- zmniejszona energia, apatia, skrócony czas skupienia uwagi, upośledzona zdolność do komunikowania się z innymi, osłabiona zdolność przyswajania nowych informacji, pamięci, w skrajnych przypadkach dochodzi do schorzeń psychicznych. Śmiertelne przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe, aby kogoś zabić potrzeba 800 jointów, lecz osoba nie umiera z powodu marihuany, a ze względu na zatrucie tlenkiem węgla. Weźmy sobie teraz zielsko kontra alkohol. Światowa Organizacja Zdrowia jednoznacznie stwierdziła, że alkohol jest o wiele bardziej uzależniający i szkodliwy od marihuany, ona znalazła się u nich na 11 miejscu pod względem szkodliwości, alkohol na 5. Alkohol jest narkotykiem twardym prowadzącym do uzależnienia fizycznego, poza tym jest to najprawdopodobniej jedyny narkotyk, który prowadzi do śmierci przy nagłej próbie odstawienia w zaawansowanym uzależnieniu. Liczba zgonów w ciągu roku: Alkohol- 85000, przepisane lekarstwa- 18675, kofeina-5800, aspiryna-7600, kokaina-2390, heroina- 2147, marihuana-0. Teraz zioło kontra papierosy. W ciągu 20 lat przeprowadzanych badań, testów, eksperymentów, okazało się, że płuca tych co palili regularnie marihuanę, są zdrowsze od ludzi, którzy palą papierosy czy nawet tych stroniących od jakichkolwiek używek. Naukowcy twierdzą, że ten wynik spowodowany jest tym, że palenie zioła podobne jest do testów czynnościowych płuc, ponadto substancje zawarte w konopiach są przeciwzapalne, sam jednak dym nie jest zbyt zdrowy, dlatego rozważa się przyjmowanie innej formy THC. O uzależnieniu od papierosów chyba nie muszę wspominać. W krajach gdzie maryśka jest zalegalizowana nikogo nie dziwi widok starszego pana z jointem, który ma się dobrze, w Polsce ze względu, że marihuana jest zakazana ( chyba tylko po to by zrobić niektórym na złość) sieje się ferment i wiadomości jaka to ona jest szkodliwa, no cóż. Co jest lepsze? Co pociąga za sobą więcej minusów? Każdy ma wolną wole ;)
  Odpowiedz
#47
Koniak ma w większości rację.
Tak jest, niestety. Najgorszą legalną używką jest alkohol. Uzależnia, niszczy i zabija. I alkohol niestety powinien być dużo droższy. Żeby, za przeproszeniem, szczyla jednego z drugim nie było na to stać.
Tak naprawdę wszystko jest szkodliwe. Nawet powietrze, którym oddychamy.

P.S. alkohol to najgorsza używka, za to papierosy- najgłupsza.
  Odpowiedz
#48
Dzięki Demanfacture, że mi przypomniałaś o moim piwku w lodówce. :)

W Holandii poznałem kilka osób które było tragicznie uzależnione od zielska. Istny wyjadacz mózgu. Do tego drzeba stanowczego podejścia, silnej woli.
  Odpowiedz
#49
Swordancer napisał(a):W Holandii poznałem kilka osób które było tragicznie uzależnione od zielska. Istny wyjadacz mózgu. Do tego drzeba stanowczego podejścia, silnej woli.
Wszystko w nadmiarze szkodzi. Ale to prawda, jak raz na jakiś czas się zajara- jest dobrze. Gorzej, jak się robi to codziennie. Świetnie to ująłeś- 'wyjadacz mózgu'. Też poznałam kilka takich osób, to jak dziurawe mają łby to tragedia jest.
  Odpowiedz
#50
Dokładnie. Każdy sam wyznacza sobie granicę. Co za dużo to nie zdrowo. To tak jak z alkoholem na imprezie, każdy wie ile może wypić, dajmy na to dziewczynę, wstawiona- błyszczące oczy i uśmiech, wygląda powiedzmy fajnie, ale zarzygana, z pijackim bełkotem i kiecką w górze- niekoniecznie. Co do tematu alkoholu i marihuany, nie wiem jakimi kryteriami wybierane są rzeczy legalne i te mniej, myślę, że lepiej byłoby gdyby zioło było legalne, a procenty za to nie :) + jeśli ma alkohol zostać to wprowadzić jakiś porządek, by ludzie przed 18stką naprawdę nie mogli go zdobyć tak łatwo jak teraz. A reszta? Wszystko przez własną głupotę.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fatalna jakość obsługi klienta w Polsce Swordancer 3 1 749 06.09.2020, 14:07
Ostatni post: amb00
  Prawo szariatu już w Polsce? Robotox 8 2 415 27.02.2016, 22:59
Ostatni post: Scarface
  Czy kara śmierci powinna być w Polsce dozwolona? Gospodarz 26 7 390 30.08.2014, 06:04
Ostatni post: Monoceros
  Legalizacja narkotyków - potrzebna czy nie?‎ Gospodarz 11 3 270 14.03.2014, 16:58
Ostatni post: skrzypas
  Kto teraz powie, że benzyna w Polsce jest droga? Gospodarz 13 4 542 05.11.2013, 14:42
Ostatni post: Gospodarz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości