Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Czy umiesz grać w szachy oraz czy chciałbyś ze mną doskonalić/nauczyć się grać?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Umiem, chciałbym wziąźć udział w turnieju
40.00%
4 40.00%
Umiem, ale nie chce turnieju
10.00%
1 10.00%
Nie umiem, chce się uczyć [po zagłosowaniu pisz w wątku]
20.00%
2 20.00%
Nie umiem, nie chce się uczyć
30.00%
3 30.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Szachowi gracze na forum
#1
Video 
Witajcie!
Z racji, iż mam 4. kategorię szachową oraz bardzo uwielbiam tę grę chciałbym stworzyć szachowy turniej na odjechanych. Chciałbym wiedzieć, ile osób potrafi grać w szachy.
Nie umiesz grać w szachy, a chciałbyś się nauczyć? Bardzo chętnie nauczyłbym Was grać. Nauka polegałaby na:
1. Poznaniu zasad szachowych
2. Wykonywaniu prostych zadań szachowych, podrzuconych przeze mnie. Z czasem stawałyby się coraz trudniejsze.
3. Partii ze mną, zdobywanie doświadczenia w praktyce pod presją czasu.
4. Udziału w turniejach szachowych przez internet 
Po nauce: Umielibyście grać w szachy na poziomie 5. kategorii szachowej, znalibyście zasady oraz nabylibyście doświadczenie w realnych partiach. Umielibyście rozwiązywać zadania szachowe oraz poznalibyście debiuty szachowe, dzięki którym wygranie partii stawałoby się łatwiejsze.

Proszę zagłosować w ankiecie powyżej, a osoby które chciałyby się podjąć nauki proszę napisać w tym wątku.


  Odpowiedz
#2
Nie jestem specem od szachów, ale zagram.
  Odpowiedz
#3
Z chęcią zagram!
Kształt bez formy; odcień bez koloru
Sparaliżowana siła; gest bez ruchu


[Obrazek: Yhk8Q]
  Odpowiedz
#4
Kiedyś w gimnazjum się grywało więc mogę spróbować ;)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#5
Znam podstawowe zasady, nie raz się grało.
Raczej amatorskie granie, ale mógłbym spróbować on-line.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#6
Jestem ciekaw jak nam to wyjdzie, bo weekend byłby dobry. ;)
  Odpowiedz
#7
Nie ma jeszcze żadnych konkretów ?
Kształt bez formy; odcień bez koloru
Sparaliżowana siła; gest bez ruchu


[Obrazek: Yhk8Q]
  Odpowiedz
#8
Myślę, że musimy poczekać jeszcze z tydzień, może znajdzie się więcej uczestników. 
  Odpowiedz
#9
Muszą być minimum cztery osoby, jest teraz pięć więc turniej mógłby się odbyć, jednak zawsze najlepsza jest ilość parzysta, bo inaczej jedna osoba w danej turze nie ma z kim grać, więc dostaje darmowy punkt, co przy małej ilości graczy może się wydawać trochę nie-fair, no ale takie są zasady. Turniej rozpocznie się w weekend następny lub kilka dni wcześniej (sam jeszcze nie wiem), tylko jest taki dylemat:
trudno znaleźć wszystkich w kupie w jednym czasie, więc turniej nie odbędzie się w jednym czasie, tylko każdemu przydzielę, jak tam będzie pasowało. O wszystkim poinformuję w osobnym wątku.


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wspominani użytkownicy forum Paweu 24 7 808 28.01.2022, 08:18
Ostatni post: Mesajah
  Wasze wspomnienia z forum Odjechani.com Gospodarz 4 1 396 30.06.2017, 14:32
Ostatni post: Lejsi_126
  Jak się zmieniliście na forum? Paweu 4 1 183 21.02.2017, 21:03
Ostatni post: Gospodarz
  Najbardziej blyskotliwe wypowiedzi z forum odjechani.com.pl Baron 1 1 315 03.01.2016, 23:13
Ostatni post: amb00
  Reklamowanie Forum Cassius 5 2 446 30.01.2015, 15:31
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości