Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tematy Tabu, i poglądy stoików i Epikurejczyków. Pomóżcie.
#1
Wypisz kilka tematów Tabu i wyjaśnij dlaczego nimi są.
Napisz poglądy epikurejczyków i stoików. Możecie pomóc? :D Za chciało mi się lekcję po nocach robić na ostatnią chwilę i oto efekty :D Pomóżcie :D Pozdro.[/code]
  Odpowiedz
#2
Tematy tabu to główne te związane z rzeczami uznawanym za wstydliwe, takimi o których się nie mówi (zwłaszcza u cioci ba imieninach). Na przykład wszystko związane z seksualnością, od stosunku przez antykoncepcję aż do szczegolow porodu. Tematy związane z menstruacją, zmazami nocnymi. Tematy pozwalające opinię powszechnie szanowanych osób. Bo nie wypada mówić że ojciec proboszcza jest piaskiem a matka komendanta w młodości miała lekkie podejście do moralności.i
Epikurejczycy uważali że należy czerpać radość z każdego dnia - cape diem -chwytają dzień- główna dewiza epikurejczyków. Należy pamiętać żeby nie szkodzić innym.
Stociy zalecali spokój i opanowanie. Wg nich nie należy się ani unosić gniewem ani popadać w euforię. Jest nawet powiedzenie- stoicki spokój.

Nie wiem czy tyle wystarczy (i czy nie jest trochę za późno). Mam nadzieję że nic nie pokręciłam, bo pisałam z pamieci.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#3
Na super.... Wreszcie mi ktoś napisał wszystko jak powinno być... Hugon, Dzięki za pomoc, Może się jeszcze przyda.
  Odpowiedz
#4
Jak jeszcze się przyda to któtko. Tabu nazywamy coś zakazanego, np. Tematy tabu to tematy o których nie rozmawiamy chętnie i na codzień. Nie są one poruszane rutynowo.

Ps: Nie ten dział :P
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Popularne tematy w internecie 2015 roku Baron 12 4 620 02.01.2016, 16:24
Ostatni post: Diablo09
  Odjechane Tabu – Syndrom Kudawy, czyli tatuś tez jest w ciąży. Mesajah 0 2 445 26.04.2013, 19:01
Ostatni post: Mesajah
  Odjechane Tabu - Człowiek, który zmartwychwstał aż 5 razy. Mesajah 3 3 505 22.04.2013, 23:39
Ostatni post: Swordancer
  Odjechane Tabu - Maria Jose Cristerna - "La Mujer Vampiro" Mesajah 2 3 537 15.03.2013, 18:18
Ostatni post: Vilandra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości