Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wakacje naszych marzeń
#1
Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. Niedługo już większość z nas zacznie się zastanawiać, jak je w tym roku spędzić. W tej kwestii często ogranicza nas czas i możliwości finansowe, ale jeśliby tak na chwilę odrzucić wszystkie przeciwności i puścić wodzę fantazji...

Wyobraźcie sobie, że macie możliwość spędzenia wakacji w dowolnym zakątku świata. Gdzie byście się wybrali? Odwiedzenie jakiego miejsca byłoby spełnieniem waszych wakacyjnych marzeń?

Ja wybrałabym Egipt. Oczyma duszy już oglądam monumentalnego Sfinksa

[Obrazek: egipt2.jpg]

Opalam się na słonecznej plaży...

[Obrazek: k,NjA0MjA5NjYsNDUwNDExNjI=,f,18912_Egipt.jpg]

i urządzam sobie wycieczkę wielbłądem po pustyni... ;)

[Obrazek: NG_0924_EGIPT_01.01.jpg]

A wy? Gdzie chcielibyście się wybrać?
  Odpowiedz
#2
Wakacje marzeń... wariantów jak spędzić 2 tygodnie urlopu w sposób niemal wymarzony każdy ma pewnie bardzo wiele dlatego podzielę się tylko jednym :).
Bardzo chciałbym wyjechać do Seattle, wypić słynna amerykańskie tanie wino, pójść na nagrywki do studia za parę groszy, później cieszyć się urokami miasta :).
Lecz niestety nie będzie tak pięknie i skorzystam jedynie w tym roku z wyjazdu na Przystanek Woodstock.

Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#3
Vilandro, powiem coś co do końca może Ci się nie spodobać - Egipt wcale nie jest tak uroczy, na skraju pustyni zdarza się zmarznąć, na każdym kroku odczuwasz przepaść kulturalną dzielącą nas od jego mieszkańców, jest bardzo brudny, a kuchnia w wielu przypadkach jest nie do zaakceptowania, obecnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo, też bardzo wiele się zmieniło... wspaniałe jest morze i w sumie... morze ;)
  Odpowiedz
#4
  Odpowiedz
#5
hmm tak to bywa... A mi marzy się Nowa Zelandia...
  Odpowiedz
#6
Vilandra napisał(a):A to, co mnie z nim łączy, to już moja słodka tajemnica
Pewnie jakiś Egipcjanin. :P


Moja lista wymarzonych miejsc na wakacje byłaby długa.

Grecja, Włochy, Egipt - żeby poczuć powiew historii, obejrzeć z bliska pozostałości po starożytnych cywilizacjach, cofnąć się kilka tysięcy lat w przeszłość.
Norwegia, Islandia - poczuć surowy klimat, zobaczyć wspaniałe widoki, fiordy, gejzery, zorze polarne.
Francja - poczuć czarodziejski klimat Paryża, paryskich kawiarni, restauracji, spróbować francuskiego jedzenia, francuskiego wina i odwiedzić wszystkie miejsca z filmów Woody'ego Allena.
Brazylia - zapuścić się w amazońską dżunglę i zobaczyć z bliska jej bogatą i różnorodną przyrodę.
Czechy - bo uwielbiam Czechów, czeskie poczucie humoru, czeską otwartość, czeskie podejście do życia i czeskie piwo.

No, ale gdybym miała wybrać tylko jedno miejsce, zdecydowałabym się na Australię - ze względu na fascynującą faunę i florę, mnóstwo endemicznych gatunków, na widoki znane z "Mad Maxa", na operę w Sydney i dlatego, że dalej już się nie da pojechać. ;)

Opera w Sydney:
[Obrazek: sydney_opera_house_Austr-Syd-harbor_skyl...allace.jpg]

Uluru, święta góra Aborygenów:
[Obrazek: 91776-004-A5232D86.jpg]

Mama koala i dzidziuś koala ;):
[Obrazek: koala_zoom.jpg]
  Odpowiedz
#7
Dziewczyny, jak tak czytam Wasze wypowiedzi to się rozmarzyłem.
Fajnie piszecie. hehehe

Ja wybrałbym się gdzieś do Azji i tam spędził ładne kilka miesięcy, najlepiej z dala od technologii.
Może Chiny?
Przyłącz się do Akcji zgłoś posta!
  Odpowiedz
#8
Super zdjęcia. Szkoda tylko, że tak daleko. Nie znoszę dalekich podróży, męczą mnie okropnie i cierpię na chorobę lokomocyjną. Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest rower.
Uwielbiam rowerowe wycieczki z facetem po Roztoczu.
  Odpowiedz
#9
Pod wpływem niedawno obejrzanego filmu dokumentalnego, moja lista wymarzonych miejsc wydłuża się o Mauritius, państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim.

Urzekły mnie przede wszystkim bogactwo i różnorodność kulturowa oraz to, że ludzie różnych kultur i wyznawcy różnych religii (m.in. hinduizmu, islamu, katolicyzmu) potrafią i chcą żyć obok siebie w zgodzie i harmonii. W stolicy Mauritiusa, Port Louis, przy tej samej ulicy stoi meczet hinduistyczny, kościół katolicki i chińska pagoda - ile jest miejsc na świecie, w których można zobaczyć coś takiego? Poza tym pociąga mnie bogactwo przyrodnicze, przepiękne widoki, kryształowo czysta woda, spacery po dnie rafy koralowej, orientalny klimat miast i prawdziwa radość życia, którą tętnią ulice Mauritiusa.

Port Louis:
[Obrazek: 2210.jpg]

Obchody święta Maha Shivaratri nad jeziorem Grand Bassin:
[Obrazek: P1110730.JPG]

Ziemia Siedmiu Kolorów (Terres de Couleurs) w Parku Narodowym Chamarel:
[Obrazek: 7couleurs.jpg]

Jedne z najsłynniejszych znaczków pocztowych na świecie - pomarańczowy i błękitny Mauritius:
[Obrazek: 6215.%20Mauritius.jpg]

Ciekawostka: znaczki te znajdują się w muzeum Blue Penny w Port Louis; ze względu na światło słoneczne, wystawiane są ich doskonałe kopie, a oryginalne znaczki można oglądać tylko przez 10 minut dziennie. Wartość obu znaczków razem szacowana jest na 2 miliony euro!
  Odpowiedz
#10
Ja to najchętniej poleciałbym na Księżyc, ale to chyba niemożliwe. Chciałbym bardzo spędzić miesiąc w Egipcie, zobaczyć piramidy w Gizie i przepłynąć się w środku nocy po Nilu na jakiejś skromnej łódce. Ehh... Teraz nie ma czasu, ale może kiedyś...
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie spędziliście/spędzicie tegoroczne wakacje? Vilandra 23 7 903 04.06.2019, 23:26
Ostatni post: ironova
  Planujemy wakacje! Yaga 8 2 143 29.12.2015, 13:31
Ostatni post: Yaga
Rainbow Najciekawsze miejsca na wakacje Nesttle 12 7 015 13.12.2013, 16:08
Ostatni post: gonzo
  Moje odjechane wakacje Beata 12 8 885 13.09.2011, 20:24
Ostatni post: Beata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości