Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wiara w przesądy - konieczność, czy zabobon?
#1
Zastanawiam się jak wielu z was wierzy w przesądy? Czy czarny kot przebiegający ulicę jest dla Was złym znakiem? Czy sypiecie sól przez ramię lub unikacie przechodzenia pod drabiną?

[Obrazek: k,Njc4NTU0OTksNDc4MjU2Nzc=,f,Czarny_kot_...zescie.jpg]
Przesądy istniały i będą istnieć. Niektóre mówią czego nie powinniśmy robić inne, co robić należy. Najpopularniejszymi znanymi mi przesądami są:

- łapanie się za guzik na widok kominiarza (co sama robię)
- czarny kot przebiegający drogę, jako oznaka pecha
- branie ślubu w miesiącach mających w nazwie literę "r"
- rozlanie atramentu jako zły omen
- spotkanie zakonnicy jako oznaka pecha
- stłuczenie lustra zapowiadające 7 lat pecha

Jaki jest wasz stosunek do przesądów? Wierzycie w nie, czy traktujecie jako staroświecki zabobon? Może w waszym życiu sprawdziła się któraś z tych wyroczni?
  Odpowiedz
#2
Niby nie jestem przesądna ale do czarnego kocura od razu krzyczę siooo!:P drabiny i słupy omijam to jak odruch bezwarunkowy:) a ślubu bym nie brała w miesiącu bez literki r choć w to nie wierze to na sobie sprawdzać nie będę :P
[Obrazek: Seriale_LOVE.gif]
  Odpowiedz
#3
Kompletnie nie wierzę w przesądy, moi rodzice wierzą, ale ja staram im się to wybić z głowy. Bzdura absolutna.
  Odpowiedz
#4
Jedyny przesąd to też z kominiarzem mam :)
A tak to w tego typu przesądy nie wierzę, i nawet się nad nimi nie zastanawiam, że może to sprawić że spadnie na mnie jakiś pech.
Bo wystarczy, że stanie się coś złego, co jest normalne, a bym pewnie od razu przypisywał jedno do drugiego.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#5
  Odpowiedz
#6
Osobiście w przesądy nie wierzę wcale - to po prostu sterta bzdur.
Przechodzący kominiarz, czy nieświadomy swojej mocy czarny kot to dla mnie zwykłe oczywiste
rzeczy które nie mogą wywołać na mnie jakieś paniki. Czy naprawdę ludzie wierzą w takie bzdury?
Przecież to jest tak totalnie głupie że aż szkoda pisać. Tak więc prosto odpowiadając - nie.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#7
Nie, nie wierzę w żadne przesądy, zabobony, zaklęcia ani w talizmany. Niedawno uśmiałam się na pępkowym u przyjaciółki, kiedy jedna z zaproszonych dziewczyn wyskoczyła z wiązaniem czerwonej wstążeczki na rączce dziecka, żeby go nikt nie "uroczył". Oczywiście byłam pierwszą, która wyśmiała ten zabobon, więc owa dziewoja zaczęła z oburzeniem opowiadać, że ależ tak, takie rzeczy się zdarzają! Bo na dziecko jej koleżanki kiedyś popatrzyła Cyganka i dziecko później dwie godziny w domu płakało, nie można było go uspokoić! BYŁO UROCZONE!!! O mało nie padłam. Haha

A czarne koty bardzo lubię i niech sobie biegają, gdzie chcą. ;)
  Odpowiedz
#8
W żadne cuda na patyku nie wierzę. Mam czarnego kotka i przez myśl mi nie przeszło, że mógłby mi przynosić pecha.

MissFuneral napisał(a):Niedawno uśmiałam się na pępkowym u przyjaciółki, kiedy jedna z zaproszonych dziewczyn wyskoczyła z wiązaniem czerwonej wstążeczki na rączce dziecka, żeby go nikt nie "uroczył".
Powiedz mi, czy ludziom płacą za wygadywanie takich bzdet? Haha

A tak poważnie, to wszystko to taki tasiemiec który jest przekazywany z dziada pradziada. Babcia wnusi opowiedziała o kotku który przynosi pecha i fakt o tym zapadł jej w pamięci na całe życie. Sam tak mam bo wiedzę o zabobonach przyswoili mi dziadkowie ale jeśli człowiek kumaty to nie kieruje się takimi pierdołami. Powiedziałbym raczej, że to kwestia dojrzałości bo młodemu łatwiej coś wmówić.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#9
(31.01.2013, 20:55)Buhay napisał(a): Zapomniałem dodać... Taki strach przed zabobonami można czasem fajnie wykorzystać na spotkaniu z dziewczyną Haha Polecam każdemu podroczyć się odrobinę z pannami, które panicznie boją się przesądów. Można im trochę podokuczać, heh. Szczególnie lubię motyw z "nieświadomym" spychaniem dziewczyny na chodniku, aby musiała przejść pod słupem ^^ Zawsze wychodzi z tego kupa śmiechu ;)

O Ty mendo Haha ładnie to tak? Wykorzystywać biedne dziewczynki skazując je na prawdopodobnego pecha? Ciekawe kto ma tą kupę śmiechu? Ty czy ona? :diabel
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wiara w naciągane historyjki. Olka 2 1 421 19.10.2013, 04:22
Ostatni post: da Vinci
  Wiara, psychologia, manipulacja = chaos, czyli debata o wszystkim i o niczym. Swordancer 13 3 824 30.01.2013, 20:59
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości