Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Chamstwo na forum internetowym.
#11
(04.06.2012, 14:02)swordancer napisał(a): Jeśli widzisz, że ktoś zaśmieca, prowokuje, to musisz go zignorować, a posty zgłosić. Wiem, jak na innych forach ciężko się pisze, popełnisz błąd i od razu kosz, ostrzeżenia, głupie komentarze. Gdy wątek staje się śmietnikiem, prosisz administratora o usunięcie lub przeniesienie do kosza

Tak, tylko chodzi o to, że administracja nie reaguje mimo upływu czasu. Wina więc nie leży tylko po stronie niewychowanych użytkowników, ale też administratorów. Pozwalają, żeby takie sytuacje miały miejsce i wycofują się ze wszelkich działań.

Teraz wiem, że zanim się gdziekolwiek zarejestruje, najpierw dokładnie sprawdzę jak wygląda forum.
  Odpowiedz
#12
Światem wirtualnym je się zbytnio nie przejmuję. Chociaż lubię spędzać w nim czas i lubię korzystać z forum, to i tak jeśli ktoś mnie na zdenerwuje, tak jak na forum o którym mówisz, bo administracja jest nic niewarta, zwyczajnie to ignoruję. Ludzie z poziomy monitora lub klawiatury są niegroźni, ale i odważni.

Niestety są też fora które mają aż zbyt ambitną administracje i prawie każdy twój luźniejszy post to ostrzeżenie, notki, kosze i inne wymyślne funkcje, które miały uprzyjemnić korzystanie z forum, a tak naprawdę je utrudniają.
  Odpowiedz
#13
swordancer napisał(a):Teraz wiem, że zanim się gdziekolwiek zarejestruje, najpierw dokładnie sprawdzę jak wygląda forum.
Nie oceniaj wnętrza po opakowaniu Vilandra. Z tego zdania wynika, że masz na myśli wygląd forum. Ja myślę, że to tylko kwestia przyjemności (lub nie) dla oka. Aby ocenić poziom forum, wystarczy poczytać trochę wątków. Odnośnie administracji - polecam oglądanie działów, w których Użytkownicy zgłaszają swoje uwagi, problemy, sugestie itd. W tych działach można się bowiem zorientować jaka jest komunikacja pomiędzy userami, a obsługą forum.

Czasami wystarczy spojrzeć na nazwy działów i ich opisy. Znam fora, gdzie w opisach jest całe mnóstwo błędów ortograficznych. Może to wskazywać na małoletnią lub niekompetentną obsługę forum.
Pozostaje jeszcze kwestia intuicji, w której to kobiety są podobno mistrzami świata. :)
  Odpowiedz
#14
(06.06.2012, 11:32)admin napisał(a): Z tego zdania wynika, że masz na myśli wygląd forum.

Może nie precyzyjnie się wyraziłam. Miałam na myśli, że sprawdzę "wnętrze", wygląd wątków, działania administratorów i moderatorów.

Co do ocenie po opakowaniu, to postąpiłam tak właśnie w omawianym przypadku. Skrypt forumowy był przyjemny dla oka, ilość zarejestrowanych użytkowników robiła wrażenie, było sporo działów i poddziałów... no i to by było na tyle, bo przeważająca ilość treści była jednym wielkim śmietnikiem, popisem grafomaństwa i spamu.

Dodam, że moderator zaszczycił mnie wczoraj swoją odpowiedzią. Nie stało się tak gdyby nie fakt, że zgłosiłam wszystkie obrażające i wprowadzające zamieszanie posty.

Moderator stwierdził, że spamuje zgłaszając kilka postów pod rząd i to w dodatku z jednego tematu... no i wtedy nie wytrzymałam Rumiany Już bez przebierania w słowach uświadomiłam moda, że na własne życzenie hodują sobie jeden wielki śmietnik, nie stosują zasad netykiety i w ogóle mają w swoich pięknych czterech literach wygląd forum.

Wytłumaczyłam moderatorowi sytuację i postawiłam sprawę jasno: skoro nie chcą usunąć mojego konta, niech dadzą mi bana, a jak nie, to będę robić tak, żeby na niego zasłużyć. Oczywiście powiadomiłam go, że albo droga polubowna, albo im taką reklamę zrobię, że się pos****... Odmówił, a mi się ciśnienie podnosi, a że nie mam w zwyczaju odpuszczać takich zaniedbań i ewidentnego ignorowania, to sami się po prostu proszą, żeby użytkownicy przyczynili się do selekcji takich bezwartościowych stron.
  Odpowiedz
#15
Vilandra administracja tamtego forum ma obowiązek usunąć konto
na Twoją prośbę. Ten obowiązek jest nałożony odpowiednią ustawą.
Teraz jednak nie jestem w stanie zacytować Ci jej treści.

Może admin pomoże gdy się pojawi.
  Odpowiedz
#16
(06.06.2012, 20:27)CzekoladowyBaron napisał(a): Vilandra administracja tamtego forum ma obowiązek usunąć konto
na Twoją prośbę. Ten obowiązek jest nałożony odpowiednią ustawą.

Tak, wynika to z poniżej zamieszczonego fragmentu. Być może komuś z was kiedyś przyda się ta informacja.

Cytat:USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. ( Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926)

Art. 32 pkt.1 ustęp 6
1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:

6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane

Moje konto na tamtym forum zostało usunięte. Widać potrzeba im było kilku mocnych argumentów i posmakowania czyjejś zawziętości, żeby zrobili to, co do nich należy.
  Odpowiedz
#17
(06.06.2012, 20:27)CzekoladowyBaron napisał(a): (...) administracja tamtego forum ma obowiązek usunąć konto
na Twoją prośbę. Ten obowiązek jest nałożony odpowiednią ustawą. (...)

Cytat:USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. ( Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926)

Art. 32 pkt.1 ustęp 6
1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:

6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane.

Pokuszę się o własną interpretację. Ustawa mówi jedynie o danych osobowych. Oznacza to, że administracja forum nie ma obowiązku usuwać konta, ale dane, które zostały im udostępnione. Czyli adres e-mail, data urodzenia, płeć itd. Konto jako takie (bez danych, tylko sam nick) i posty, które zostały napisane, mogą zostać, gdyż usunięcie ich mogłoby wprowadzić zamieszanie w tematach. Oczywiście staje się wtedy ono nieaktywne, nie można się na nie zalogować i z niego korzystać. Część forów prowadzi taką politykę i jest to zgodne z prawem.

Współczuję, że trafiłaś na takich ludzi. Reakcja moderatora nie świadczy o nim zbyt dobrze. Po prostu nie nadaje się On(a) do tej roboty!
  Odpowiedz
#18
(10.06.2012, 15:46)Babbling_Baboon napisał(a): Pokuszę się o własną interpretację. Ustawa mówi jedynie o danych osobowych. Oznacza to, że administracja forum nie ma obowiązku usuwać konta, ale dane, które zostały im udostępnione. Czyli adres e-mail, data urodzenia, płeć itd. Konto jako takie (bez danych, tylko sam nick) i posty, które zostały napisane, mogą zostać, gdyż usunięcie ich mogłoby wprowadzić zamieszanie w tematach.

Tak, jest to swoiste zniesienie aktywności konta i pozostawienie postów opatrzonych nickiem, ale na statusie "gość" lub "niezarejestrowany". Innego usunięcia nie miałam na myśli, gdyż wiem, że jest to niemożliwe z powodów technicznych, ale wiadomo, że w takim przypadku mówi się o "usunięciu". Interpretacja w każdym przypadku jest taka sama, chodzi o wygaszenie czynności konta i usunięcie danych (głównie e-mail) z bazy.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wspominani użytkownicy forum Paweu 24 7 705 28.01.2022, 08:18
Ostatni post: Mesajah
  Wasze wspomnienia z forum Odjechani.com Gospodarz 4 1 395 30.06.2017, 14:32
Ostatni post: Lejsi_126
  Jak się zmieniliście na forum? Paweu 4 1 182 21.02.2017, 21:03
Ostatni post: Gospodarz
  Najbardziej blyskotliwe wypowiedzi z forum odjechani.com.pl Baron 1 1 306 03.01.2016, 23:13
Ostatni post: amb00
Video Szachowi gracze na forum Robotox 8 2 967 23.03.2015, 00:22
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości