Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kiedyś było zupełnie inaczej....
#1
"Brak komórki, komputera, neta i młode pokolenie wpada w panikę"
To były piękne czasy, kiedy się grało w piłkę do północy, nawet nie trze było przychodzić po drugą osobę, bo każdy wiedział gdzie spotkać przyjaciół, dziewczyny macało się po tyłku, zachody słońca się oglądało czasami a teraz jak jest......?
W dzisiejszych czasach nawet koleżanki nie mogę zabrać na spacer, bo ciągle to samo słyszę: "Nie chce mi się nigdzie wychodzić" "Możemy porozmawiać przez Facebooka" "Ja Ciebie zaczepie, ty mnie będzie fajnie"
Nikt już nie gra wieczorami w piłkę na sali oraz na podwórku, wszyscy siedzieli by w domu i patrzyli kto kogo zaczepia.
W szkole bijatyki, bo ta dodała go do znajomych, ta usnęła, a tamten się ożenił to normalnie dać sobie kulkę w łeb.
A co lepsze to nawet z prezentem nie trzeba iść do bliskiej osoby, bo po co? Przecież można złożyć życzenia na portalu społecznościowym, kopiuj życzenia z neta a na samym końcu wklej...
O dałbym co by miał, aby znowu ten klimat wrócił tak jak był dawniej zero komórek komputerów itd...
Zapraszam do dyskusji ;)

[Obrazek: eo5v1a.jpg]

Haker jak chce, to potrafi napisać zajefajny wątek :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
To niestety smutna prawda. Pamiętam jak za szczeniaka z ekipą łaziło się praktycznie wszędzie, to było dawno temu. Dzisiaj widzę tylko grupki, które umawiają się wspólnie na piwo, domówkę, dyskotekę, czy... Sparing w CS'ie Haha. Szczerze mówiąc brakuje mi takiego chodzenia w różne zakamarki. To prawda, że głownie komputery, internet i telefony komórkowe bardzo mocno stłumiły nasze życia towarzyskie, no ale tak już jest. Ja czasami wywlekam tyłek właśnie na piwo, siłownie, czy głupi spacer, dyskotekę, ale to już nie to samo. Problem w tym, że czasem ciężko jest kogoś namówić na cokolwiek, bo woli spędzić wieczór lajkując posty kolegów na facebooku. W dodatku można zauważyć, że ludzie ogólnie są do siebie wzajemnie nieco negatywnie nastawieni. Oczywiście jeszcze zależy wszystko od rejonu, czy miasta, bo są takie w których ludzie jeszcze mają to "coś", ale niestety nie w mojej okolicy.
  Odpowiedz
#3
Tak. To niestety jest ta zła strona dostępu do internetu i komórek.
Ja nastolatkiem byłem przed epoką neta i komórek. Wieczorami chodziły nas całe "stada". Jedni wracali z boiska, inni z jakichś imprezek, niektórzy po jakiejś dorywczej robocie, a reszta wyszła po prostu połazić. Każdy każdego znał. Jedni się lubili, inni się napieprzali, a jeszcze inni flirtowali albo ...Rumiany eh, były czasy :diabel
Wychowałem się na wsi i razem z paroma kumplami organizowaliśmy (głównie w wakacje) dyskoteki na własnoręcznie zbudowanym, drewnianym, zadaszonym tarasie. Były jakieś inne miejsca gdzie odbywały się "potańcówy", ale tam były kierowniczki klubu, jakieś inne władze które mówiły nam do której, że za głośno, że bez alkoholu, itd., a u nas była WOLNOŚĆ. Dyskoteki były na ogół w weekendy ale w wakacje, jak nam odbiło, to i w środku tygodnia rozkładaliśmy sprzęt i graliśmy. W ciągu +/- godziny schodziło się setka, albo więcej młodych ludzi z okolicznych wiosek i miasteczek. Później były już tłumy na tarasie i okolicznych łąkach. Bez SMS-ów, bez maili, bez plakatów i fejsa. Skąd się wszyscy tak szybko dowiadywali nie wiem do dziś. Po prostu żyliśmy naprawdę, a nie wirtualnie.

W miasteczku w którym mieszkam, jeszcze do niedawna zobaczyć młodzież spędzającą wspólnie czas wolny można było jedynie w barze, czy na tyłach sklepu :( Na szczęście na obrzeżach zalewu powstało piękne, nowoczesne centrum rekreacji. Boisko, kort, plac zabaw dla dzieciaków, siłownie zewnętrzne poustawiane wzdłuż deptaków i ścieżek rowerowych. Chlubą jest nowoczesny skatepark, a niedawno oddano do użytku pełen muld tor do jazdy terenowej na rowerach.
Na prawdę miło popatrzeć, że boisko jest prawie cały czas zajęte, wszędzie pełno rowerów, młodzi i starsi bardzo licznie spędzają tam czas.
Oczywiście są tacy, którzy nadal gniją pod sklepem czy w domach ale to już kwestia wyboru.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#4
Jarus napisał(a):Na prawdę miło popatrzeć, że boisko jest prawie cały czas zajęte, wszędzie pełno rowerów, młodzi i starsi bardzo licznie spędzają tam czas.
Oczywiście są tacy, którzy nadal gniją pod sklepem czy w domach ale to już kwestia wyboru.
To naprawdę przepiękny widok widząc młodzież dorastającą w gronie miłości oraz przyjaźni...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#5
(01.12.2014, 22:30)Hakier napisał(a): O dałbym co by miał, aby znowu ten klimat wrócił tak jak był dawniej zero komórek komputerów itd...

Spokojnie jeszcze wróci...
  Odpowiedz
#6
Sąsiad leci mi pod okiem czołg pancerny?
A strzela?
Można tylko powspominać dobre dawne czasy, przecież teraz tak technologia poszła do przodu że człowiek nie wie co kupić, tablet czy telewizor z dużym ekranem :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#7
Hakier napisał(a):Można tylko powspominać dobre dawne czasy, przecież teraz tak technologia poszła do przodu że człowiek nie wie co kupić, tablet czy telewizor z dużym ekranem

Najlepiej wszystko i nie ruszać się z domu.
  Odpowiedz
#8
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz
#10


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Down Troche mnie tu nie było a więc.... James 3 1 058 19.08.2016, 22:22
Ostatni post: B0hazard
  Jak to kiedyś było z nazwiskami? Devil 14 5 506 07.04.2015, 17:17
Ostatni post: Adiyoshi
  Współczesny problem rasizmu inny niż kiedyś Swordancer 4 3 711 22.02.2015, 21:00
Ostatni post: Demanufacture
  Kiedyś chciałem być... Vilandra 12 3 936 15.12.2013, 17:23
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Podziel się dobrem, tobie też się kiedyś przyda WazzUp 4 1 659 14.09.2013, 16:55
Ostatni post: Nicholas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości