Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Nie umiem się odchudzić i jaki plan na odchudzanie-brak motywacji
#1
Mam 34 lata i ważę sporo bo 85 kg i strasznie przytyłem i leczę się psychiatrycznie gdzie biorę leki i na przełyk helides i na niedoczynność tarczycy i ostatnio nie trenuję od jesieni bo mam nerwoból w tricepsie lub barku i diety nie stosuję i treningi też .I nie umiem schudnąć nawet jak przestrzegałem diety i aeroby robiłem i nic nie pomagało i szukam jakiegoś planu na odchudzanie i lub jakiegoś dietetyka .I koledzy mi doradzili dietetyka klinicznego i czy warto kupić przez internet czy gdzie w okolicy a mieszkam niedaleko Częstochowy i gdzie.I posiadam małą siłownię domową taką jak ławeczkę regulowaną ze skosem i modlitewnikiem,hantle,sztangę,obciążenia 80 kg ,drążek do podciągania ,poręcze do pompek i proszę o pomoc bo jestem załamany .I ważę 164 cm i trenuję tak 12 z przerwami .
  Odpowiedz
#2
Widocznie dieta, którą stosowałeś nie była dla Ciebie odpowiednia, a diet uniwersalnych nie ma. Po prostu, musisz stopniowo obniżać ilość spożytych kalorii na dzień tak długo aż zaczniesz chudnąć. Albo leki, które bierzesz mogą mieć wpływ na to wszystko. A co do treningów, poza treningiem typowo siłowym, to zainteresuj się też interwałami.
  Odpowiedz
#3
  Odpowiedz
#4
  Odpowiedz
#5
  Odpowiedz
#6
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#7
Przede wszystkim po pomoc powinieneś się udać do dietetyka a nie pytać na forach internetowych ;)
Powodów nadwagi może być wiele, zaczynając od problemów zdrowotnych, na złej diecie i technice wykonywanych ćwiczeń kończąc.
Ze swojego doświadczenia wiem, że siłownia nie jest najlepszym pomysłem na utratę wagi. To fakt, że zamienisz tłuszcz na mięśnie, ale waga będzie stała w miejscu lub nawet rosła. Na utratę wagi polecam bieganie. Zacznij od małych dystansów a powoli wchodź w trening aerobowy. W motywowaniu do biegania się mi zawsze pomagała muzyka. W linku poniżej wrzucam stronę na której podajesz swój czas w biegu na kilometr i ona proponuje Ci piosenki w których bit jest porównywalny do tempa stawianych przez Ciebie kroków podczas biegu :)
https://jog.fm/
  Odpowiedz
#8
Wg mnie większe znaczenie ma to co jesz.
Powiem coś z własnego doświadczenia.
Wprawdzie nigdy nie byłem gruby, ale moje ciało miało tłuszcz tu i tam, małą oponkę.
Wszystko zniknęło odkąd staram się jeść wegetariańsko i bez świństw, a przede wszystkim rozdzielnie dzięki czemu organizm lepiej przyswaja pokarm.
Dodatkowo nie jem przez cały dzień i staram się nie obżerać na noc. Np. jem od 11 do 17 i tyle. Potem organizm odpoczywa.
Będzie kilka miesięcy odkąd staram się na dobre zerwać z mięsem,co jakiś czas powracam i sobie "folguję". Jednak organizm tak się przyzwyczaił że ten nadmiar szybko usuwa.
Mnie też szkodzi mięso, i wyroby sztuczne z białej mąki najbardziej. Wynika to z moich własnych obserwacji samopoczucia i ogólnie chęci do życia.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#9
@up
Co masz na myśli mówiąc, że jesz rozdzielnie? W sensie, że zamiast jeść trzy posiłki jesz np. pięć?
  Odpowiedz
#10
Rozdzielnie, czyli nie łączę posiłków stricte węglowodanowych z tymi białkowymi.
Czyli np. chleb z wędliną, ziemniaki z kotletem... i wiele innych połączeń.
Można znalezc sporo informacji w internecie, ludzie mądrzejsi ode mnie o tym książki piszą, jak np. Małachow czy Siemionowa.
Dzięki tej metodzie pokarm zalega mniej czasu w żołądku i lepiej się trawi, bo do strawienia białek i cukrów są używane różne soki trawienne, które w wyniku mieszania wzajemnie się eliminują. Wielu mówi że to zasada życia, a nie żadna dieta.

Ja osobiście jak jestem "na fali" to jem 2,3 posiłki w 6 godzinnym oknie.
A resztę czasu poświęcam na picie wody.
Oczywiście nie zawsze mi to wychodzi, ale wiem, że jest to jak najbardziej do przełożenia na dłuższy okres tylko wymaga dużo samodyscypliny.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój plan treningowy pod budowę siły funkcjonalej-co sądzicie. amb00 29 4 395 20.05.2017, 21:26
Ostatni post: amb00
  Kupię tanio plan diety i treningu lub program do tworzenia diety i planu.treningu? siver 1 1 145 30.10.2016, 15:35
Ostatni post: amb00
  Plan treningowy. luzakkajojo 7 3 263 24.01.2014, 19:53
Ostatni post: Topór
  Jaki polecacie klub fitness we Wrocławiu. gonzo 0 1 584 17.01.2014, 15:52
Ostatni post: gonzo
  Plan treningowy na rzeźbę Topór 6 8 013 02.01.2013, 23:48
Ostatni post: bezebunden

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości