Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Problem z karta graficzną
#11
Tak mam pokazane:

[Obrazek: ztk7f4.jpg]
  Odpowiedz
#12
Jak dla mnie wszystko działa jak należy. Dopóki nie pokażesz w jakiejś grze, że komputer używa Intela zamiast Radeona, to nic Ci nie podpowiem. Sprawdź sobie wszystko w panelu AMD, a nie Intela.
  Odpowiedz
#13
No w grze nie stety nie pokaze bo mnialem pay day 2 i nawet nie chcialo sie wlonczyc a powinno. Dokladniej to jak klikalem na ikone pay day to mi sie wlanczala czarna strona i od razu znikala. Tu sa nawet 2 zdjecia w testerze wymagan sprzetowych: http://scr.hu/2385/cttus
http://scr.hu/2385/jxvrv
A w tym calym panelu AMD jak moge sie dostac bo nie moge znalesc :/.
  Odpowiedz
#14
Poszukaj na swoim komputerze AMD Catalyst Control Center, a jeśli go tam nie ma, to pobierz ze strony producenta najnowszą wersję pod swój system uwzględniając wersję bitową systemu. Używaj znaków diakrytycznych (ł,ą,ć...) jak piszesz post, bo będę zmuszony zamknąć wątek. Warto zajrzeć też do bios, klawisz F10 lub F8. Priorytet powinien być ustawiony na dedykowaną kartę.
  Odpowiedz
#15
nie moge uzywac polskich znakow bo nie mam polskiej klawiatury juz to jest raz pisane w innym watku.
  Odpowiedz
#16
Co dziwne skoro ten problem zachodzi na laptopie, powinny działać klawisze wywołujące BIOS, a tutaj jednak nie działają. Już o tym gadałem z Arkiem, ale się nie zrozumieliśmy - Myślałem, że chodzi mu o komputer stacjonarny przez co doradziłem mu zakup klawiatury z wejściem PS2. Trochę odbiegłem od tematu, ale...
Arku popatrz na przyciski główne przy rozruchu systemu (im wcześniej klikniesz tym lepiej :P) po spamuj w (del , F8, F10) powinno załączyć. Jak nie to bierz lapka pod pachy i przywoź na wakacje to coś pokombinujemy ;)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#17
Moja intuicja podpowiada mi, że problemu nie ma, ba jestem niemal pewien. Skoro On nic nie tykał w biose, a fakt, że w sterowniku intela widnieje karta intela, to przecież normalne. Jeśli ma wgrane sterowniki od Radka, to przy domyślnych ustawieniach laptopa, podczas grania załącza się karta dedykowana. Sterowniki są wgrane, bo menadżer urządzeń poprawnie określa nazwę karty. Gdy w biosie ustawiony jest priorytet na kartę Intela, może zdarzyć się, że gry uruchomią się na zintegrowanej, ale też nie powinno tak być, bo zintegrowana karta służy do zaoszczędzenia energii. Procesor główny pobiera jej dużo, dużo mniej niż procesor grafiki dedykowanej, dlatego domyślnie system pracuje na zintegrowanej, a aplikacje DirectX na dedykowanej. Najczęstszym problemem z grami pracującymi na Intelu jest fakt niepoprawnego sterownika grafiki dedykowanej, bądź jakiegoś konfliktu, ewentualnie kompletny brak sterownika, lub gdy grafika dedykowana jest kompletnie wyłączona w biosie.

Przykładowo mój bios oferuje uruchomienie komputera na Intelu, z obsługą dedykowanej lub na dedykowanej, z obsługą intela, na samej dedykowanej, nie wiem nawet czy jest możliwość kompletnego wyłączenia dedyka i uruchomieniu na samym intelu, ale tak czy siak, gdy dedyk poprawnie jest wykrywany w menadżerze, to znaczy, że sterownik również działa, a to oznacza, że gry zawsze, chyba że wymuszę to w jakimś panelu karty graficznej, będą działać na dedykowanej. Bywa czasem, że błąd sterownika ujawni się dopiero po odpaleniu jakiejś gry, ale zwykle wtedy wyskoczy jakiś komunikat.

Zakończmy to raz na zawsze. Zainstaluj na komputerze program Speccy i jeśli po uruchomieniu na pierwszej karcie będą wyświetlone obie grafiki, to gry na 99%, jeśli sterownik działa poprawnie z nimi, będą uruchamiać Ci się na dedyku, koniec kropka. ;) Jeśli jest inaczej niż mówię, to podaj choć jeden dobrze skonstruowany argument, na podstawie którego jesteś pewien, że gry uruchamiają się na Intelu, nie wiem, włącz dobrą grę i zobacz, czy Ci się tnie, ba pobierz sobie 3D Mark w wersji darmowej, czy testowej i odpal go. Wynik będzie oparty na grafice dedykowanej, a to oznacza, że wszystko jest Ok.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka karta graficzna do i5 7500 WazzUp 2 3 271 03.07.2017, 23:13
Ostatni post: Robotox
  Domowe wypieki Nicholasa - czyli jak naprawić kartę graficzną Nicholas 17 9 121 11.02.2015, 16:56
Ostatni post: MrPsycho
  Karta graficzna niskoprofilowa jaka? pandokti 8 6 773 07.04.2014, 10:53
Ostatni post: samunda
  Jaka karta graficzna do 300 zł? HBO2-HD 0 1 710 23.01.2014, 11:09
Ostatni post: HBO2-HD
  Karta graficzna po uruchomieniu brak obrazu lecz w trybie awaryjnym jest. Co jest? pandokti 8 3 997 05.10.2013, 19:11
Ostatni post: pandokti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości